لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۵

گروه حقوق بشر در سوریه: دولت زندانیان را در پادگان ها پنهان کرده است


یک معترض به سوی نیروهای امنیتی در حمص گاز اشک آور پرتاب می کند. سوریه ۶ دی ماه ۱۳۹۰ (۲۷ دسامبر ۲۰۱۱)
یک معترض به سوی نیروهای امنیتی در حمص گاز اشک آور پرتاب می کند. سوریه ۶ دی ماه ۱۳۹۰ (۲۷ دسامبر ۲۰۱۱)

یک گروه حقوق بشر در سوریه می گوید دولت پیش از ورود ناظران اتحادیه عرب به سوریه و برای پنهان کردن زندانیان، آنان را به پادگان های ارتش منتقل کرده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر که مقر آن در نیویوک است می گوید اتحادیه عرب باید برای بازدید از مکان هایی که به عنوان بازداشتگاه استفاده می شود پافشاری کند.

به گفته گروه ناظر، احتمالا صدها زندانی پیش از ورود آنان به جاهای دیگر منتقل شده اند.

ژنرال محمد دابی، رییس گروه ناظران اتحادیه عرب در سوریه روز چهارشنبه گفت ناظران از سه شهر دیگر از جمله حما، ادلب و درعا دیدن خواهند کرد. دیدار از سه شهر نام برده پس از سفر گروه ناظران اتحادیه در روز سه شنبه به حمص و در حالی انجام می شود که نیروهای امنیتی سوریه برای پراکنده کردن ده ها هزار معترض از گاز اشک آور استفاده کردند.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد تظاهرکنندگان در حمص را هفتاد هزار نفر اعلام کرده است. به گفته این سازمان، روز سه شنبه در سراسر سوریه، ۱۵ تن توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند.

گروه ناظران همچنین ویدیوهایی را که در آن سربازان با گلوله های واقعی به سوی معترضان شلیک می کردند، تایید کرد. ۶ نفر در تیراندازی های روز گذشته در حمص جان خود را از دست دادند. این رقم علاوه بر ۱۵ تنی است که در سراسر کشور کشته شدند.

به گفته فعالان خشونت ها روز چهارشنبه با کشته شدن دست کم ۴ سرباز دولتی به دست سربازان فراری و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر ادامه یافت.

XS
SM
MD
LG