لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۲

مراسم تشییع پیکر کشته شدگان انفجارهای سوریه و ادامه اعتراض ها


در سوریه، رسانه های دولتی القاعده را مسئول انفجارهای مرگبار روز جمعه معرفی می کنند، حال آنکه مخالفان، دولت را عامل انفجارها می داند.

شنبه مراسم تشییع پیکر قربانیان انفجارهای دوگانه در دمشق که بیش از ۴۰ کشته بر جا گذاشت در مسجد تاریخی دمشق برگزار شد و گروه کثیری در این مراسم شرکت کردند. جمعیت زیادی نیز در خارج از مسجد ازدهام کردند .

یک گروه ناظران اتحادیه عرب برای نظارت بر پایان خشونت که بشار اسد رییس جمهوری سوریه به آن وعده کرده اکنون در سوریه هستند.

ولی به گزارش خبرگزاری ها خشونت و اعتراض ها شنبه نیز در سوریه ادامه یافت و فیلم های ویدئوی غیرحرفه ای دود را بر فراز شهر حما نشان می داد که صدای مردی در آن شنیده می شود که می گوید مسجد شهر مورد حمله قرار گرفته. ولی تایید صحت این گزارش ها ممکن نیست. این فیلم ها همچنین معترضان را در خیابان های دمشق نشان می دهد که خواهان پایان حکومت بشار اسد هستند.

پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان یکشنبه در پیام خود به مناسبت کریسمس و دعای صلح برای جهان، خواهان پایان خشونت در سوریه شد.

اتحادیه عرب خواهان خروج نیروهای امنیتی و سلاح های سنگین از خیابان های شهرهای سوریه و آغاز مذاکره با رهبران مخالف و همچنین اجازه ورود به کارمندان حقوق بشر و خبرنگاران به سوریه هستند.

XS
SM
MD
LG