لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۳

شمار کشته شدگان در سوريه از مرز ۵ هزار نفر فراتر رفته است


شمار کشته شدگان در سوريه از مرز ۵ هزار نفر فراتر رفته است
شمار کشته شدگان در سوريه از مرز ۵ هزار نفر فراتر رفته است

در سوريه، روز دوشنبه در بحبوحه اعتصابات عمومی و سرکوب روزافزون معترضان ضد دولتی، انتخابات شورای شهر برگزار شد. اين در حالی است که ديپلمات ها در نيويوک گفتند تلفات ناشی از ناآرامی ها در سوريه از مرز ۵ هزار نفر فراتر رفته است.

ديپلمات ها پس از ديدار با رييس حقوق بشر سازمان ملل متحد، ناوی پيلای، اعلام کردند که خانم پيلای به نمايندگان شورای امنيت سازمان ملل متحد گفته است: آمار کشته شدگان به احتمال زياد بيش از ۵ هزار نفر است.

اين خبر زمانی منتشر شد که سوری ها برای انتخاب نامزدهای بيش ۱۷ هزار کرسی شورای شهر در ۱۴ استان رای دادند. شاهدان می گويند تعداد رای دهنگدان پايين بوده است. اوپوزيسيون رای گيری را يک گام مشروع برای انجام اصلاحات از طرف حکومت بشار اسد نمی داند.

در روز دوشنبه درگیری های شدیدی میان نظامیان جدا شده از ارتش و وفاداران بشار اسد در چندين منطقه در سوريه ادامه داشت.

سازمان نظارت برای حقوق بشر سوريه مستقر در لندن اعلام کرد: نبرد ميان ارتش و سربازان جداشده از ارتش در شمال شرقی استان ادليب و در جنوب استان درعا در جريان است و گزارش ها حاکی است که هفت نفر در مناطق نا آرام حمص و ادليب کشته شده اند.

اعتصاب عمومی برای دومين روز در مناطق مختلف در سراسر سوریه برای پايان دادن به حکومت بشار اسد از طريق کمپين نافرمانی مدنی ادامه داشت. کمیته هماهنگی محلی مخالفان از شهروندان خواسته است که به تدریج با برگزاری تحصن، بستن اماکن و امتناع از حضور در محل کار در بخش دولتی به اعتراضات شدت بخشند.

XS
SM
MD
LG