لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

در ادامه خشونت در سوریه ۱۴ تن کشته شدند


در ادامه خشونت در سوریه ۱۴ تن کشته شدند
در ادامه خشونت در سوریه ۱۴ تن کشته شدند

این هفته یکی از خشونتبار ترین هفته ها در سوریه از آغاز قیام طرفداران دمکراسی در ۹ ماه پیش بوده است، و گروه ناظر برحقوق بشر گزارش می دهد از روز یکشنبه دست کم ۶۳ تن کشته شده اند.

گروه می گوید روز پنجشنبه ۱۴ تن کشته شدند. ۹ تن در حمص در تیراندازی های کمینی و بی هدف از پای در آمدند و دو تن در شهر ادلیب جانسپردند.

سه افسر جداشده از ارتش نیز در تیراندازی در حومه حما از پای در آمدند.

یک سخنگوی گروه سوری ناظر بر حقوق بشر به صدای آمریکا گفت شدت گرفتن خشونت از افزایش فشار اتحادیه عرب بر دولت سوریه ناشی می شود که اجازه دهد یک هیات ناظر به آنجا برود. او گفت روز دوشنبه یک اعدام جمعی در حمص صورت گرفت.

در هين حال یک خط لوله نفت مهم سوریه در نزدیکی شهر حمص منفجر شده است، و رسانه های دولتی یک «گروه تروریست مسلح» را مسئول می دانند.

خبرگزاری سانا انفجار روز پنحشنبه را یک عمل خرابکارانه نامید. گروه ناظر بر وضعیت حقوق بشر در سوریه این گزارش را تایید کرد، اما دلیلی برای انفجار ارائه نداد. یک سخنگوی گروه می گوید در باره حادثه تحقیق می کند.

یک ویدیوی فعالان اوپوزیسیون در اینترنت، و عکس های خبرگزاری شعله های عظیم و ابری گسترده از دود سیاه را که به آسمان برخاسته است نشان می دهد. سانا گزارش داد که آتش سوزی ساعت ها ادامه داشت. در ماه ژوئیه دو انفجار مشابه در خطوط لوله نفت سوریه روی داد.

XS
SM
MD
LG