لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۷

فعالان از کشتار ۳۴ غیرنظامی توسط وفاداران بشار اسد خبر دادند


فعالان از کشتار ۳۴ غیرنظامی توسط وفاداران بشار اسد خبر دادند
فعالان از کشتار ۳۴ غیرنظامی توسط وفاداران بشار اسد خبر دادند

فعالان در شهر مرکزی حمص می گویند نيروهای وفادار به بشار اسد، رئیس جمهوری سوريه، روز دوشنبه ۳۴ نفر را ربوده اند و آنان را به قتل رسانده اند.

گروه نظارت برای حقوق بشر سوريه اعلام کرد که شرايط و چگونگی مرگ اين افراد مشخص نيست اما فعالان و ساکنان چند ناحيه، در روز يکشنبه، از موجی از آدم ربايی در مناطقی که اکثر ساکنين آن مخالف بشار اسد هستند، خبر داده بودند.

رامی عبدالرحمان، رييس اين گروه حقوق بشر مستقر در بريتانيا روز دوشنبه به صدای آمريکا گفت: نيروهای امنيتی پنج غيرنظامی ديگر را در شهر حمص از پای درآوردند، در حالی که يک نفر در نزديکی شهر جنوبی درعا کشته شد و مردی که چند روز قبل هدف گلوله نيروهای امنيتی در روستايی در نزديکی حمص قرار گرفته بود بر اثر شدت جراحات درگذشت.

اين گروه حقوق بشر همچنين اعلام کرد که افرادی که ارتش را ترک کرده اند سه عضو نيروهای امنيتی و يک افسر پليس را در نزديکی شهر درعا کشتند، در حالی که نيروهای امنيتی تعدادی از دانشجويان، از جمله ۱۰ دانشجو در نزديکی دمشق و ۸ دانشجوی ديگر را در شهر مديترانه ای جبله دستگير کردند.

تازه ترین خشونت ها زمانی صورت گرفت که سوریه روز دوشنبه اعلام کرد با درخواست اتحادیه عرب دایر بر اجازه ورود ناظران مستقل به آن کشور برای بررسی تعهدات بشار اسد نسبت به پايان دادن به سرکوب خونبار علیه قیام مردم پاسخ مثبت داده است.

به گفته جهاد مقدسی، سخنگوی وزارت امور خارجه سوريه، دمشق به اطلاع اتحاديه عرب رسانده است که با شرايطی با طرح موافقت خواهد کرد. اين سخنگو گفت سوريه خواسته است که موافقتنامه در دمشق امضا شود و تعليق عضويت سوريه در اتحاديه عرب پس از امضاء قرارداد لغو شود.
هنوز هیچ نظری در مورد اين پیشنهاد سوریه از طرف بلوک ۲۲ عضوی اتحاديه عرب اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG