لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۹

افزايش فشارهای بين المللی عليه سوريه


افزايش فشارهای بين المللی عليه سوريه
افزايش فشارهای بين المللی عليه سوريه

اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمريکا روز دوشنبه از سوریه خواستند «فورا به خشونت ها پايان دهد» و راه مسالمت آميزی را برای تشکيل يک دولت دمکراتيک فراهم سازد.

بیانیه مشترکی که پس از نشست سالانه رهبران آمریکا و اروپا در واشنگتن منتشر شد همچنين از دمشق خواست تا اجازه دهد ناظران حقوق بشر و روزنامه نگاران خارجی وارد اين کشور شوند.

روز دوشنبه کمیسیون سازمان ملل متحد که در مورد ادعاهای مربوط به نقض حقوق بشر در سوریه تحقيق می کند با انتشار بيانيه مشابهی دولت سوریه را به «پایان دادن فوری به خشونت، بررسی نقض حقوق مردم و سپردن مجرمان به دست عدالت» دعوت کرد.

بنا بر گزارش صادره توسط اين کمیسیون: ارتش سوریه با سرکوب وحشیانه معترضین ضد دولتی، مرتکب جنايت عليه بشريت می شود. اين گزارش نیروهای سوریه را به «دستگیری خودسرانه، شکنجه از جمله خشونت جنسی، اعدام و همچنین نقض حقوق کودکان» متهم می کند.

گزارش کميسيون اکنون به شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل متحد، برای تصمیم گيری فرستاده می شود.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که تحریم های بیشتری را عليه دولت تحت فشار بشار اشد، رئیس جمهوری سوریه، برنامه ريزی می کند. وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز پنجشنبه پيش رو برای اعمال محدوديت بيشتر بر تجارت و معاملات اقتصادی با دمشق رای گيری می کنند. اتحادیه اروپا و ایالات متحده در حال حاضر تحریم هايی را عليه سوريه اعمال کرده اند.

XS
SM
MD
LG