لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۵

آمريکا: بشار اسد «بايد برود»


آمريکا: بشار اسد «بايد برود»
آمريکا: بشار اسد «بايد برود»

مقام های آمريکايی می گویند حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، در حالی که تحريم های آمريکا و بين المللی و آرمان های دمکراتيک مردم سوريه اثرات مورد نظر خود را نشان می دهند، به پايان عمر خود نزديک می شود.

جفری فلدمن، مديرکل امور خاور نزديک وزارت امور خارجه آمريکا، به کميته فرعی امور خارجی مجلس سنا روز چهارشنبه گفت: درآمد نفتی سوريه در حال حاضر تقريبا از بين رفته است و دارايی های دمشق در بانک های آمريکا و اروپا مسدود شده است.

مديرکل وزارت امور خارجه آمريکا افزود: دسترسی سوريه به بسياری از سيستم های مالی بين المللی قطع شده است و در حالی که نقدينگی آن دولت کاهش می يابد، ناپايداری رژيم برای مردم مشهودتر می شود. او از اتحاديه عرب خواست که با يک تلاش هماهنگ بين المللی برای وادار کردن بشار اسد به کناره گيری موضع تندتری نسبت به دولت دمشق اتخاذ کنند.

درهمين حال سرکوب مرگبار دولت عليه تظاهرات مردمی در سراسر سوريه ادامه دارد. روز چهارشنبه گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه به صدای آمریکا گفت: ۱۷ نفر از جمله ۶ نفر در دمشق، کشته شدند.

تعداد کشته شدگان نمی تواند مستقلا تایید شود زیرا سوریه بیشتر خبرنگاران خارجی را از فعالیت در آن کشور ممنوع ساخته است. دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد می گويد در جریان سرکوب هشت ماهه معترضان در سوریه، دست کم ۳۵۰۰ تن کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG