لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

نیروهای سوریه ١٧ تن را در سرکوب ناراضیان کشتند


نیروهای سوریه ١٧ تن را در سرکوب ناراضیان کشتند
نیروهای سوریه ١٧ تن را در سرکوب ناراضیان کشتند

یک گروه طرفدار حقوق بشر در سوریه می گوید نیروهای دولتی به حملات مرگبار بیشتری علیه معترضین در سراسر کشور دست زده اند و ١٧ تن را کشته اند. شش مرگ در دمشق روی داد.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه به صدای آمریکا می گوید پنج تن روز چهارشنبه در ناحیه «برزه» در حومه دمشق، هنگام حضور در مراسم خاکسپاری معترضی که روز سه شنبه کشته شد، جانسپردند. گروه می گوید یک تن تا پای مرگ در ناحیه دوما در حومه دمشق شکنجه شد.

در جای دیگر، گروه می گوید نیروهای امنیتی و تیراندازان کمینی شش تن را در شهر حمص، سه تن را در منطقه درعا، یک نفر را در شهر حما و یک نفر دیگر را در شهر دیزالزور هدف گلوله قرار دادند. ارقام تلفات نمی تواند مستقلا تایید شود زیرا سوریه اکثر خبرنگاران خارجی را از فعالیت در کشور ممنوع ساخته است.

اتحادیه عرب خواسته است روز شنبه جلسه فوق العاده ای برای بحث در باره آنچه آنرا شکست دولت سوریه از اجرای توافقنامه پایان سرکوب خشونت در کشور می نامد تشکیل شود.

یک هیات اوپوزیسیون سوریه روز چهارشنبه سعی کرد برای بحث در باره توافقنامه با مقامات اتحادیه عرب در قاهره ملاقات کند. اما، حدود ١٠٠ نفر از طرفداران جناح های اوپوزیسیون رقیب به پرتاب تخم مرغ بسوی اعضای هیات پرداختند و از ورود آنها به ساختمان جلوگیری کردند. یک عضو بعدا توانست وارد دفتر اتحادیه عرب شود و با نبیل العربی رییس آن ملاقات کند.

معترضین فعالان کمیته می هماهنگی را بدلیل بررسی گفت و شنود با دولت بشار اسد «خائن» نامیدند. یک گروه دیگر اوپوزیسیون، شورای ملی سوریه، با هر مذاکره ای با اسد مخالف است.

XS
SM
MD
LG