لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

حمله نیروهای امنیتی سوری به رستن


حمله نیروهای امنیتی سوری به رستن
حمله نیروهای امنیتی سوری به رستن

نیروهای امنیتی سوریه در ادامه سرکوب ناراضیان، روز سه شنبه به دست کم دو شهر حمله کردند.

فعالان حقوق بشر می گویند پس از آن که نیروهای امنیتی با مسلسل و تانک به شهر رستن هجوم بردند، دست کم ۲۰ نفر زخمی شدند. در آنجا مردم علیه دولت شورش کرده اند.

رستن بین شهرهای حمص و حما قرار دارد. این منطقه کانون اعتراض ها علیه بشار اسد رییس جمهوری بوده است.

در این میان، گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه می گوید پس از ورود نیروهای دولتی به شهر جبل الزاویه در شمال در روز سه شنبه دست کم ۲ تن کشته شدند.

عملیات یک روز پس از آن صورت می گیرد که ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه گروه های مسلح را مسئول وضع کنونی دانست و به آمریکا و اتحادیه اروپا به دلیل برقراری تحریم هایی علیه کشورش به شدت حمله کرد.

ولید معلم روز دوشنبه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد آمریکا و اروپا را متهم کرد که در حالی که می گویند نگران امنیت و حقوق مردم سوریه هستند منابع و نیازهای اساسی آنان را به خطر می اندازند.

سازمان دیده بان حقوق بشر توضیح سوریه از خشونت را رد کرد. مدیر گروه در سازمان ملل متحد گفت شواهدی که سازمان ملل متحد و دیده بان حقوق بشر جمع کرده اند نشان می دهد دولت سوریه به کمپین بی رحمانه کشتن، شکنجه و بازداشت خودسرانه مردم خود دست زده است. وی از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست در این مورد اقدام کند.

وزیر امور خارجه آلمان نیز شورای امنیت را به اقدام فراخواند و وزیر امور خارجه چین از تمام طرف ها در سوریه خواست خویشتن داری نشان دهند.

XS
SM
MD
LG