لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

آمريکا و بريتانيا خواستار تحريم های جديد عليه سوريه شدند


آمريکا و بريتانيا خواستار تحريم های جديد عليه سوريه شدند
آمريکا و بريتانيا خواستار تحريم های جديد عليه سوريه شدند

ایالات متحده آمريکا و بریتانیا به دليل سرکوب خونين معترضان از طرف نيروهای سوريه، خواستار تحریم های جديد بین المللی عليه اين کشور جهت سلب قدرت از بشار اسد شده اند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت جامعه جهانی باید با هدف قرار دادن صادرات نفت و گاز سوريه بر رییس جمهوری اين کشور، فشار وارد آورد. وزير امور خارجه آمريکا از بشار اشد خواسته است از قدرت کناره گيری کند و راه را برای انتقال به يک حکومت دمکراتيک باز کند. هيلاری کلينتون از کسانی که از موضع آمريکا عليه حکومت استبدادی سوريه دفاع می کنند خواست «حرف های خود را جامه عمل بپوشانند». اين ديپلمات ارشد آمريکايی در پاريس گفت: تحريم های سخت عليه بخش انرژی سوريه، آن دولت را از «درآمدهايی که موجبات اعمال سرکوب ها را فراهم می آورند» محروم می سازد.

در اوایل روز پنجشنبه، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت مقام های اتحادیه اروپا برای بحث درباره وضع تحریم هایی بر بخش نفت سوریه، به عنوان راهی جهت زیر فشار گذاشتن دمشق، آماده می شوند. ويليام هیگ افزود احتمال این که مقامات اتحادیه اروپا در جلسه ای در اواخر اين هفته در لهستان درباره ممنوعیت فروش نفت سوريه به ۲۷ کشور عضو اتحاديه به توافق برسند، زیاد است.

اتحادیه اروپا و آمریکا در هفته های اخیر بر تحریم ها علیه سوریه افزوده اند و از بشار اسد خواسته اند به دلیل نادیده گرفتن درخواست های بین المللی برای پایان دادن به سرکوب استعفا دهد.

در همين حال به نظر می رسد دولت بشار اسد با پیوستن یک مقام ارشد دولتی به مخالفان شکستی را متحمل شده است. اين مقام، دادستان کل شهر حما روز پنجشنبه در یک پيام ویدیویی در یوتیوب اعلام کرد در اعتراض به قتل های جمعی اخیر، بازداشت فعالان مخالف توسط نیروهای امنیتی و اتهامات شکنجه بازداشت شدگان، استعفا داده است.

XS
SM
MD
LG