لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۹

اتحادیه عرب در آستانه وضع تحریم های تنبیهی جدید علیه سوریه


اتحادیه عرب در آستانه وضع تحریم های تنبیهی جدید علیه سوریه
اتحادیه عرب در آستانه وضع تحریم های تنبیهی جدید علیه سوریه

دیپلمات های اتحادیه عرب امروز، شنبه، در مصر تشکیل جلسه دادند تا در باره تحریم های تنبیهی علیه سوریه تبادل نظر کنند، که در مهلت مقرر در ضرب الاجل این اتحادیه برای موافقت با استقرار ناظران بین المللی در آن کشور عمل نکرده است.

دولت سوریه و دیپلمات ها می گویند این اتحادیه ۲۲ عضوی تحریم هائی را مدّ نظر دارد که متوقف ساختن پروازهای عربی به سوریه، و راکد ساختن تجارت و مبادلات بانکی از جمله آنهاست.

اتحادیه عرب پشتر در اوایل این ماه عضویت سوریه را در واکنش به امتناع دمشق از به اجرا گذاشتن برنامه ای به حالت تعلیق درآورد که با هدف پایان دادن به سرکوبی ناراضیان ارائه داده بود.

فعالان می گویند دست کم ۲۷ نفر فقط در ناآرامی های مرتبط با تظاهرات ضد دولتی روز جمعه کشته شدند، که ۱۰ نفرشان از نیروهای امنیتی درگیر در زدوخورد با شورشیان گریخته از ارتش بودند.

معترضین ماههاست که با درخواست استعفای بشارالاسد از مقام ریاست جمهوری راهی خیابان ها می شوند.

سازمان ملل متحد می گوید بیش از ۳۵۰۰ نفر از ماه مارس که اعتراض های اپوزیسیون شروع شد کشته شده اند.

یک کمیته سازمان ملل متحد که علیه شکنجه فعالیت می کند روز جمعه گفت گزارشهائی حاکی از شکنجه در سطحی گسترده در سوریه دریافت کرده است که شکنجه کودکان دستگیر شده توسط نیروهای امنیتی نیز بخشی از آنهاست.

سانا، خبرگزاری دولتی سوریه می گوید روز شنبه جمعیتی عظیم از حامیان دولت با برپائی تظاهرات در شهر لاتاکیا، مخالفت خود را با قطعنامه اتحادیه عرب علیه سوریه ابراز داشتند.

XS
SM
MD
LG