لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۳

نخست وزیر سابق سوریه، رژيم اسد به سقوط نزدیک است


نخست وزیر سابق سوریه که به مخالفان پیوسته است می گوید دولت بشار اسد در آستانه فروپاشی اقتصادی و اخلاقی قرار گرفته است و حد اکثر بر ۳۰درصد کشور کنترل دارد.
ریاض حجاب این نظر را روز سه شنبه در نخستین حضور عمومی خود از زمانی که به اوپوزیسیون پیوست ابراز داشت.
در این میان، لئون پانه تا وزیر دفاع امریکا می گوید او یقین دارد ایالات متحده می تواند ناحیه پرواز ممنوع بر فراز سوریه را بر قرار سازد، اما هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.
پانه تا به اسوشیتد پرس گفت امریکا برای شماری از حوادث احتمالی در سوریه برنامه ریزی کرده است. او تاکید کرد اجرای طرح منطقه پرواز ممنوع دشوار است، و در حال حاضر ارجحیت بالایی نیست.
وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی پس از آن که موافقت کردند تعلیق عضویت سوریه در سازمان را توصیه کنند، در مکه به گفت و گو نشسته اند. ایران متحد سوریه می گوید هرگز چنین پیشنهادی را قبول نخواهد کرد.
روز سه َشنبه همچنین والری آموس مسئول امور انسانی سازمان ملل متحد برای بحث در باره راه های تقویت کوشش های رفاهی و امدادی برای غیر نظامیانی که در مناقشه بدام افتاده اند وارد سوریه شد. او قرار است با مقامات دولت و هلال احمر سوریه ملاقات کند.
در چین، وزیر امور خارجه قرار است با فرستاده ویژه بشار اسد رییس جمهوری سوریه گفت و گو کند. چین می گوید دعوت از اعضای اپوزیسیون به پکن را نیز بررسی می کند.
XS
SM
MD
LG