لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۷

سربازان سوریه دستکم سه تن را در یک شهر مرزی کشتند


سربازان سوریه دستکم سه تن را در یک شهر مرزی کشتند
سربازان سوریه دستکم سه تن را در یک شهر مرزی کشتند

منابع خبری گزارش داده اند که در جدید ترین دور خشونت ها در سوریه، سربازان دستکم سه معترض را در شهر مرزی« تلکلخ» کشته اند. شاهدان عینی می گویند سربازان روز شنبه به سوی معترضان آتش گشودند.

این در حالی است که شهروندان سوری برای نجات خود به سوی لبنان می گریزند. شاهدان گفته اند صدای تیر اندازی حتی از لبنان نیز شنیده شده است. این در حالی است که دولت سوریه وعده داده است تا در روزهای آینده یک گفت و گوی ملی برگزار کند. هنوز از جزییات این اقدام خبری منتشر نشده است. اما فعالان سیاسی می گویند در اعتراض های ضد دولتی روز جمعه در این کشور دستکم شش تن کشته شده اند. به گفته این منابع درگیری های خونین در پی تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان در شهرهای دمشق، حمص و درعا رخ داده است.

هرچند در تجمع های روز جمعه هزاران نفر شرکت کردند، اما شاهدان عینی می گویند شمار شرکت کنندگان نسبت به اعتراض های قبلی کمتر بوده است. برخی منابع گفته اند این رخداد می تواند نشانه ای از تاثیر سرکوب های خونین باشد. بشار اسد دستور داده است تا ارتش با سلاح های سنگین از جمله تانک در مناطق نا آرام کشور مستقر شود.

از زمان آغاز اعتراض ها علیه بشار اسد صدها تن کشته شده اند. سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه گفت شمار کشته شدگان ممکن است تا ۸۵۰ تن بالغ شود.

XS
SM
MD
LG