لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

سوئیس و اتریش درباره جاسوسی از مذاکرات اتمی ایران تحقیق می‌کنند


تجمع خبرنگاران در مقابل هتل بوریواژ، محل برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در لوزان سوئیس – ۹ فروردین ۱۳۹۴
تجمع خبرنگاران در مقابل هتل بوریواژ، محل برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در لوزان سوئیس – ۹ فروردین ۱۳۹۴

دادستانی سوئیس روز پنجشنبه اعلام کرد تحقیقات درباره احتمال جاسوسی از گفتگوهای هسته‌ای گروه ۱+۵ با ایران را آغاز کرده است. اتریش نیز اعلام کرده است موضوع را پیگیری خواهد کرد.

یک شرکت امنیت کامپیوتری روز چهارشنبه گزارش داد یک ویروس جاسوسی کامپیوتری را در سه هتل محل برگزاری مذاکرات اتمی ایران در سوئیس و اتریش کشف کرده است.

سخنگوی دادستانی فدرال سوئیس می‌گوید تحقیقات در مورد افراد ناشناس و بر اساس گزارش تهیه شده توسط سازمان اطلاعات آن کشور در جریان است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزیر کشور اتریش نیز روز پنجشنبه گفت «مسئولان مربوطه در حال بررسی موضوع و تحقیقات درباره اتهامات مطرح شده هستند.»

به گفته شرکت روسی کاسپرسکی، با توجه به خصوصیات ویروس یافت شده، احتمال می‌رود که اسرائیل در پشت آن باشد. اتهامی که وزارت خارجه اسرائیل آن را رد کرده است.

کاسپرسکی نام این سه هتل را فاش نکرده است، اما گفتگوهای هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در اروپا، در هتل های بوریواژ در لوزان (سوئیس)، ویلسون و اینترکنتینانتال در ژنو (سوئیس)، رویال پلازا در مونترو (سوئیس)، کوبورگ در وین (اتریش)، و همچنین بایریشر هوف در مونیخ (آلمان) برگزار شده است

XS
SM
MD
LG