لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۲

تکلیف ۵ رشته دیگر هم مشخص شد


تکلیف ۵ رشته دیگر هم مشخص شد
تکلیف ۵ رشته دیگر هم مشخص شد

نهمین روز مسابقات شنا، شیرجه و واترپلوی قهرمانی جهان در چین با یازده مدال ورزشکاران چین و پیشتازی میزبان در جدول مدالها پیگیری شد.

اما در شنای چهارصد متر آزاد مردان، قهرمان المپیک از کره جنوبی بود. پارک تائه هوان که در مسابقات رم در سال ۲۰۰۹ رده دوازدهم را به خود اختصاص داده بود با ثبت زمان سه دقیقه و ۴۲ ثانیه و۴۰ صدم ثانیه به مدال طلا رسید و سان ینگ چینی هم رده دوم را به دست آورد. درشنای چهارصد متر آزاد زنان هم، مدافع عنوان قهرمانی، فدریکا پلگرینی با ثبت زمان چهار دقیقه و ۴ ثانیه و یک صدم ثانیه، مقام نخست و مدال طلا را از آن خود کرد. پس از این شناگر ایتالیایی ربکا اَدلینگتون بریتانیایی و کامیل موفات فرانسوی هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در شنای چهار در صد متر امدادی زنان، هلند با غلبه بر آمریکا به مدال طلای این ماده رسید. هلندی ها در ۱۰۰ متر نخست این مسابقه در رده هفتم جای داشتند اما در دور آخر با درخشش فِمکه هیمسک موفق شدند مدال طلای این شنا را به دست آورند تا از عنوان قهرمانی اشان که دو سال پیش در رم بدست آورده بودند دفاع کنند. پس از هلند، آمریکا و آلمان به ترتیب دوم و سوم شدند اما در شنای چهاردرصد متر امدادی مردان مایکل فلپس، دارنده چهارده مدال طلای المپیک، در دفاع از عنوان قهرمانی تیمش ناکام ماند. استرالیا در تمام طول این مسابقه جلوتر از سایر رقبا بود و در آخر با ثبت زمان ۳ دقیقه و ۱۱ ثانیه مدال طلا را به دست آورد. فرانسه رده دوم را از آن خود کرد و تیم ملی آمریکا هم به مدال برنز بسنده کرد. ولی در شیرجه باز هم چینی ها خوش درخشیدند. در شیرجه از سکوی ده متر،ساشا کلاین آلمانی به گردن آویز برنز رسید. دیوید بودیای آمریکا مدال نقره را به دست آورد و نماینده کشور میزبان گردن آویز طلا را از آن خود کرد. کوئی بو ازچین مدال طلای این ماده را کسب کرد تا چین همه ده مدال شیرجه را به چنگ آورد

XS
SM
MD
LG