لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

سویفت در مورد حملات سایبری به مشتریان خود هشدار داد


سویفت، شبکه مالی جهانی که هر روز برای انتقال میلیاردها دلار از بانک ها استفاده می کند ، به مشتریان خود گفته است از حوادث اخیر سایبری که در آنها حمله کنندگان پیام های جعلی روی سیستم آن فرستاده اند آگاه است.

به گزارش رویترز، این افشاگری در حالی صورت گرفت که پلیس در بنگلادش و در نقاط دیگر در باره سرقت سایبری ۸۱ میلیون دلار از حساب بانک مرکزی بنگلادش در بانک مرکزی آمریکا در نیویورک در ماه فوریه تحقیق می کرد. سویفت پذیرفت دسیسه تغییر نرم افزار سویفت در کامپیوترهای بانک بنگلادش را برای پنهان کردن شواهد انتقال های تقلبی شامل می شد.

بیانیه سویفت که روز دوشنبه منتشر شد، نخستین تایید این موضوع است که حمله به بانک بنگلادش یک حادثه مجزا نبود بلکه یکی از چندین دسیسه اخیر برای بهره برداری از ساختار پیام رسانی که حدود ۱۱ هزار نهاد مالی از آن استفاده می کنند، بوده است.

سویفت در هشدار خود از هیچ بانکی نام نمی برد یا ارزش زیان های ناشی از حملات فاش نشده گذشته را فاش نمی کند.

سویفت روز دوشنبه همچنین اطلاعاتی امنیتی جدیددر مورد نرم افزای که بانک ها برای دسترسی به شبکه آن بکار می برند منتشر کرد.

پژوهشگران امنیتی در یک شرکت پیمانکاری دفاعی بریتانیا گفتند هکرها احتمالا از نرم افزار سویفت، که بانک ها از آن برای هماهنگی با سامانه پیام گیری سویفت استفاده می کنند، برای پوشاندن مسیرهای خود بهره برداری کردند.

کارشناسان امنیت سایبری گفتند در حالی که مشتریان بانکی سویفت به بررسی وضعیت خود پرداخته اند، ممکن است موارد بیشتری از حملات فاش شود.

XS
SM
MD
LG