لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۲

آنگ سان سوچی از حاميان خود خواست متعهد به حفظ استقلال باشند


آنگ سان سوچی از حاميان خود خواست متعهد به حفظ استقلال باشند
آنگ سان سوچی از حاميان خود خواست متعهد به حفظ استقلال باشند

آنگ سان سوچی،رهبر جنبش دموکراسی خواهی برمه، خواستار آزادی برای تمامی مردم جهان شد.

آنگ سان سوچی، برنده جايزه صلح نوبل، در سالگرد استقلال کشورش از حاميان خود خواست متعهد به حفظ استقلال باشند.

آنگ سان سوچی، مدافع حقوق بشر و رهبر حزب اتحاديه ملی دموکراسی برمه، به مناسبت سالروز استقلال برمه از بريتانيا در سال ۱۹۴۸، در دفتر مرکزی حزب سخنرانی کرد و گفت: هر فردی سزاوار آزادی است و ما بايد ثابت کنيم که استحقاق آن را داريم.

خانم سوچی از هم ميهنان خود خواست در مبارزه برای آزادی کوشا و ثابت قدم باشند و افزود: ما همگی بايد برای شناخت ارزش های آزادی و استقلال، مصمم باشيم.

سخنان خانم سوچی يک روز پس از آن ايراد شد که دولت برمه تعدادی از زندانيان آن کشور را آزاد کرد. اما فعالان سياسی و حقوق بشر برمه می گويند، شمار کمی از زندانيان سياسی در ميان آزادشدگان بودند.

به گفته فعالان و بستگان زندانيان، عفو زندانيان آن چيزی نبوده که دولت برمه در برنامه آشتی ملی خود به آن تعهد کرده بود. خانم سوچی تاکنون در مورد آزادی اين زندانيان اظهارنظر نکرده است.

به برآورد حزب اتحاديه ملی دموکراسی برمه، ۶٠٠ نفر در زندان های آن کشور به جرم باورهای سياسی خود در حبس هستند. گروه های فعال سياسی ديگر، اين شمار را بسيار بيشتر می دانند.

دولت غيرنظامی برمه که توسط ارتش آن کشور حمايت می شود از شروع به کار خود در ماه مارس گذشته به تدريج اصلاحات سياسی و اقتصادی را به مرحله اجرا گذاشته است و تلاش می کند با آنگ سان سوچی مصالحه کند.

دولت های غربی خواستار آزادی زندانيان سياسی برمه هستند تا پس از آن، تحريم های اقتصادی را که در زمان دولت نظامی آن کشور اعمال شده بود، ملغی اعلام کنند.

XS
SM
MD
LG