لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۴

اميدواری آنگ سان سو چی به تغيير در برمه


اميدواری آنگ سان سو چی به تغيير در برمه
اميدواری آنگ سان سو چی به تغيير در برمه

آنگ سان سو چی، برنده جايزه صلح نوبل و رهبر جنبش آزاديخواهی برمه، ابراز اميدواری کرد که بزودی تغييراتی در برمه روی دهد.

خانم سو چی گفت: احتمالا شنيده ايد که من با برخی از نمايندگان دولت صحبت کرده ام. و ما اميدواريم بزودی علائمی دال بر تغييرات واقعی را ببينيم. تاکنون در مورد تغيير بسيار صحبت شده اما مردم می خواهند يک تغيير واقعی را ببينند. حق با آن هاست. حرف کافی نيست، ولی لااقل يک شروع است و ما در آستانه ديدن شروع يک تغيير هستيم.

خانم سو چی اين سخنان را از طريق ماهواره به شرکت کنندگان مجمعی که به ابتکار بيل کلينتون، رييس جمهوری پيشين ايالات متحده، هر ساله برگزار می شود، ابراز داشت. اين مجمع امسال در حاشيه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک، تشکيل شده است.

انگ سان سو چی در برمه تحت حاکميت نظاميان آن کشور سالها بدون محاکمه درحبس خانگی به سر برد و سرانجام در نوامبر ٢٠١٠ آزاد شد .

آنگ سان سو چی می گويد: جنبش هايی مانند آن چه در کشور های عربی روی می دهد برای مردمی که برای آزادی خود در تلاشند بارقه اميد است. اين جنبش ها برای بسياری از ما يادآور رويدادهای سال ١۹۸۸ در برمه بود. زمانی که مردم برای دموکراسی به پا خواستند. قطعا جامعه های ما بسيار متفاوتند. ولی ما همه انسان هستيم و می توانيم اميد، آرزو و هراس يکديگر را درک کنيم.

در همين حال دزموند توتو، فعال ضد نژاد پرستی آفريقای جنوبی و ديگر برنده جايزه صلح نوبل، گفت: هنگامی که خانم سوچی به رهبری برمه دست يابد، وی به آن کشور سفر می کند.

XS
SM
MD
LG