لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۷

فرد مظنون به ایجاد حریق عمدی در جنگل‌های شمال کالیفرنیا بازداشت شد


یک مأمور آتش‌نشانی در حال تلاش برای اطفای حریق. یک روز بعد از شروع آتش‌سوزی، تنها پنج درصد از حریق مهار شد – ۲۵ شهریور۱۳۹۳
یک مأمور آتش‌نشانی در حال تلاش برای اطفای حریق. یک روز بعد از شروع آتش‌سوزی، تنها پنج درصد از حریق مهار شد – ۲۵ شهریور۱۳۹۳

آتش‌سوزی نیمه سپتامبر، بر اثر بادهای شدید از یک محله مسکونی در حاشیه تپه به سرعت به دیگر قسمت‌های شهر وید سرایت کرد. در کمتر از چهار ساعت ۱۵۷ ساختمان – عمدتاً خانه‌های مسکونی – طعمه حریق شد و همه ساکنان ناگزیر از ترک شهر شدند.

در شمال کالیفرنیا، یک نفر به اتهام ایجاد آتش‌سوزی عمدی ماه گذشته بازداشت شد. حریقی که رونالد مارشال برپا کرد، شهر زیبای «وید» در شمال کالیفرنیا و کارخانه‌های تولید تخته و الوار آن را به تلی از خاکستر تبدیل کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از گروهبان جاستین مِی‌بری، سخنگوی پلیس گزارش داد رونالد بیو مارشال، ۲۴ ساله، روز شنبه به اتهام ارتکاب جرایمی از جمله آتش‌سوزی عمدی در ساختمان‌های مسکونی، املاک و زمین‌های جنگلی بازداشت شد.

دادستان منطقه سیسکیو روز جمعه علیه آقای مارشال یک پرونده جنایی تشکیل داد. پرونده در پی سه هفته تحقیقات پلیس، کلانتر محلی و وزارت جنگل‌ها و حفاظت از حریق کالیفرنیا تشکیل شد و قاضی حکم جلب او را صادر کرد.

کن پیملات، رئیس اداره آتش‌نشانی کالیفرنیا، در بیانیه‌ای گفت: «از آنجا که خطر حریق در گوشه و کنار کالیفرنیا بسیار بالاست، ایجاد حریق عمدی زندگی، اموال و دارایی مردم، و منابع طبیعی را به خطر می‌اندازد. ما برای تعقیب و مجازات افرادی که عمداً ایالت ما را به خطر می‌اندازند، همه منابع لازم را به کار می‌گیریم.»

گروهبان می‌بری در مورد شواهد و قرائنی که به دستگیری آقای مارشال منتهی شد توضیح نداد، چون چون تحقیقات درباره دلیل آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد.

رونالد مارشال به قرار ضمانت ۲۵۰.۰۰۰ دلاری نزد در بازداشت به سر می‌برد. شماره تلفن خانه او در شهر وید قطع بود.

سوابق دادگاهی آقای مارشال نشان می‌دهد که او قبلاً هم مرتکب جرایمی از قبیل سرعت غیرمجاز، دزدی‌های کوچک و سرقت همراه با دریافت یا پنهان کردن اشیای مسروقه شده است.

آتش‌سوزی نیمه سپتامبر (اواخر شهریور ماه) بر اثر بادهای شدید از یک محله مسکونی در حاشیه تپه به سرعت به دیگر قسمت‌های شهر ۳.۰۰۰ نفری وید در نزدیکی مرز ایالت اورگون سرایت کرد. در کمتر از چهار ساعت ۱۵۷ ساختمان – عمدتاً خانه‌های مسکونی – طعمه حریق شد و همه ساکنان ناگزیر از ترک شهر شدند.

کارخانه چوب‌بری و الوارسازی شهر وید – یکی از بزرگ‌ترین کارآفرینان منطقه سیسکیو، یکی از سازه‌های عمده‌ای بود که در حریان حریق نابود شد.

XS
SM
MD
LG