لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۱

فیلم های راه یافته به بخش رقابتهای جشنواره ساندنس


فیلم های راه یافته به بخش رقابتهای جشنواره ساندنس
فیلم های راه یافته به بخش رقابتهای جشنواره ساندنس

دفتر جشنواره فیلم ساندنس نام فیلم های برگزیده در بخش رقابت های چهارگانه این جشنواره را اعلام کرد که قرار است از بیستم تا سی ام ژانویه امسال در شهرهای پارک سیتی، لیگ سیتی، اوگدن و استراحتگاه کوهستانی ساندنس ایالت یوتا آمریکا برگزار شود.

فیلم های شرکت داده شده در بخش رقابت ها شامل بیش از دویست فیلم داستانی و مستند بلند و کوتاه از آمریکا و جهان می شود.

جان کوپر مدیر جشنواره ساندنس گفت: این جشنواره بر سر گزینش فیلمهای شایسته شرکت در بخش هماوردی با دقتی موشکافانه عمل کرد که هیجان، لذت، شور، احساس و حتا رنجش آور باهم همراه باشد.

مدیر جشنواره ساندنس افزود ما در این جشنواره (که حالتی کارگاه آموزش فیلمسازی نیز هست) درباره خط داستان فیلم ها، و شناخت از هنرمندان سینما و تجربیات آنها برای مخاطبان توضیح خواهیم داد.

جشنواره متفاوت ساندنس که رابرت ردفورد از بنیانگذاران آن است، هر ساله در ایالت یوتا برگزار می شود و پایگاه استوار و رو به گسترش سینمای مستقل، هنری و کم هزینه آمریکا بشمار می آید که نسل نوپو و جوان سینماگران آمریکا و جهان را نمایندگی می کند که با برخورداری از نگرشی متفاوت از سینمای متعارف و پرهزینه هالیوود خواهان به تصویر کشیدن ایده ها و طرح های هنری خود هستند.

شماری از فیلم های مطرح امسال چنین اند:

1- تولد بناویدس ساخته امی ویندل از آمریکا که روایتگر یک دختر دانش آموز دبیرستانی در یکی از شهرکهای دورافتاده یکی از ایالت های آمریکاست که از سوی دانشگاه آستین تگزاس بعنوان پذیرش رایگان می گیرد اما توانایی هزینه رفتن به آنجا را ندارد.

2- پیشامد، ساخته مریم کشاورز – ایران و آمریکا- روایتگر یک خانواده مرفه ایرانی ست که دختر نوجوان خانواده از نظر روابط جنسی دست به شورش می زند اما با برادری سخت حساس و متعصب روبرو می شود.

3- راه گانهیل ساخته رشاد ارنستو تصویرگر بازگشت جوانی ست که پس از سه سال زندان به شهرش باز می گردد پس از آن که زن و پسرش را نمی یابد جستجو برای یافتن آنان را آغاز می کند.

4- زمین بلند ساخته ورا فارمیگا به زندگی مادر جوانی می پردازد که در برابر اجتماع متعصب خود ناتوان از پاسخگویی به اعمال خود است واز این رو سخت دچار آسیب های روحی و جسمی شده است.

5- پرندگان کوچک ساخته ایلین جیمز به شرح مسافرت دو دختر پانزده ساله آمریکایی می پردازد که دست به ماجراجویی زده و برای بازدید از شهر رویایی لس آنجلس مصیبت سفر دور و دراز و پر خطر را به جان می خرند.

XS
SM
MD
LG