لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۲

احضار بیش از ۵۰ دانشجو امیرکبیر به کمیته انضباطی


عکسی از یکی از تجمعات دانشجویی - آرشیو
عکسی از یکی از تجمعات دانشجویی - آرشیو

کانال اطلاع رسانی «خبرنامه امیرکبیر» از بازبینی فیلم دوربین‌های امنیتی مربوط به اعتراضات سال ۱۴۰۱ توسط «حراست» دانشگاه صنعتی امیرکبیر و احضار بیش از ۵۰ دانشجو به کمیته انضباطی خبر داد.

بنابراین گزارش همزمان با شروع هفته سوم بازگشایی دانشگاه‌ها، موج جدید برخوردهای امنیتی آغاز شده است و دست‌کم ۵۰ دانشجو به دفتر کمیته انضباطی این دانشگاه احضار شدند.

در گزارشی که خبرنامه امیرکبیر منتشر کرده اشاره شده است که «حراست» دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بازبینی تصاویر و فیلم‌های دوربین‌های امنیتی در سال گذشته عده‌ای از دانشجویان را به خاطر حضور در اعتراضات احضار کرده است.

این گزارش تاکید می‌کند عده‌ای از دانشجویان نیز اطلاع دادند احضارشان به مسائل پوششی و عدم حجاب ارتباط داشته است.

با آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها شاهد رویکرد جدید وزارت علوم در برخورد با مسائل مختلف از جمله حجاب بودند. در همین راستا کانال اطلاع رسانی روابط عمومی «دانشجویان متحد» در گزارشی نوشت که سوم مهرماه «حراست» دانشگاه تهران مانع ورود دانشجویان با روسری از درب اصلی شده و اعلام کرده برای ورود، دانشجویان «ملزم به پوشیدن مقنعه و مانتو تا پایین زانو هستند.»

بر اساس اعلام این کانال دانشجویی «گشت‌های حجاب نیز در محوطه‌مرکزی دانشگاه تهران شروع به فعالیت کرده‌اند.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که با آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها، همزمان با پیگیری تصویب نهایی لایحه «عفاف و حجاب»، فضای امنیتی بر محیط‌های آموزشی حاکم شده است.

XS
SM
MD
LG