لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

هشدار آمریکا به مقامات تهران: ادامه خشونت با معترضان برایتان گران تمام می‌‌شود


کاخ سفید روز جمعه به مقامات تهران هشدار داد که با ادامه برخورد خشن با معترضان، تحریمهای بیشتری در زمینه نقض حقوق بشر برای ایران در نظر گرفته خواهد شد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید درپاسخ به پرسشی در مورد اینکه آیا آمریکا پس از اعمال تحریم علیه فرماندهان پلیس گشت ارشاد و همچنین ارائه معافیت از تحریم در زمینه فناوری ارتباطاتی، اقدامی دیگری برای مقابله با نقض حقوق بشر معترضین در ایران به عمل خواهد آورد، گفت که واشنگتن در کنار مردم ایران برای استیفای حقوقشان ایستاده‌ است.

او افزود : «ما همچنان وحشیگری و سرکوب علیه شهروندان و زنان شجاع ایران را که صرفاً برای استیفای حقوق،کرامت و عدالت خود راهپیمایی می کنند، محکوم می‌کنیم و همچنان نه تنها در گفتار، بلکه در عمل در کنار آنها ایستاده‌ایم.»

جیک سالیوان تصریح کرد:«ما چندین تحریم علیه نهادهای ایرانی به دلیل اقداماتی که در این کشتار و بی‌رحمی انجام داده‌اند صادر کرده‌ایم و به دنبال اهدافی دیگر برای اعمال تحریم‌ در پاسخ به این نقض وحشیانه حقوق بشر خواهیم بود.»

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG