لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

میزان خودکشی دخترها در آمریکا با سرعتی بیشتر از پسرها رو به افزایش است


عکس تزئینی
عکس تزئینی

شمار افرادی که در اثر خودکشی جان می دهند در آمریکا رو به افزایش است، و بنا به یک مطالعه جدید این رقم در بین دختران ۱۰ – ۱۴ ساله به مراتب بیشتر از پسران در همین گروه سنی شده است.

بنا به گزارش رادیو عمومی ملی «ان پی آر»، هنوز پسرها بیشتر از دخترها دست به خودکشی می زنند ولی بنا به این مطالعه که نتایج آن روز جمعه در مجله انجمن پزشکی آمریکا یا جاما منتشر شد، شکاف بین نرخ خودکشی در پسرها و دخترها در حال کمتر شدن است.

پژوهشگران موارد خودکشی ۸۵ هزار کودک بین سالهای ۱۹۷۵ و ۲۰۱۶ را مورد مطالعه قرار دادند. تعداد خودکشی در بین کودکان ۱۰ تا ۱۴ ساله، از سال ۲۰۰۷ به بعد یک جهش بزرگ داشت. این افزایش در بین دخترها خیلی بیشتر بود یعنی ۱۳ درصد از سال ۲۰۰۷، در حالیکه برای پسرها در همین گروه سنی ۷ درصد بود.

این مطالعه به بررسی دلیل افزایش خودکشی در دخترها نپرداخته است ولی تاریخچه خانوادگی، اپیدمی خودکشی در منطقه، نا امیدی، انزوا، و نداشتن دسترسی به مراقبت های بهداشت روانی را از عوامل مهم می داند.

«کریستین موتیه»، رئیس هیئت پزشکی «بنیاد پیش‌گیری از خودکشی آمریکا» به ان پی آر گفت علاوه بر عوامل ذکر شده، شبکه های اجتماعی نقش مهمی در افزایش خودکشی در کودکان و نوجوانان بازی می کند.

وی افزود مطالعات اخیر نشان داده است که با وجود این که شبکه های اجتماعی باعث ارتباط بیشتر مردم می شود ولی شواهد نشان داده است که می تواند آسیب روانی زیادی به آنها بزند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG