لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

استاندار تهران: دو نرخی کردن نان به مصرف کننده فرصت انتخاب می دهد


استاندار تهران: دو نرخی کردن نان به مصرف کننده فرصت انتخاب می دهد

مرتضی تمدن استاندار تهران می گويد دو نرخی کردن نان به مصرف کننده فرصت انتخاب می دهد. به گزارش ايلنا استاندار تهران در اين مورد که آيا نان ارزان از گندم بی کيفيت تهيه می شود يا نه، پاسخ منفی داده است. وی اضافه می کند که برنامۀ اصلاح گندم هم ادامه دارد. در حال حاضر نان به صورت يارانه ای و آزاد عرضه می شود. هنوز مشخص نيست که پس از اجرای لايحۀ هدفمند کردن يارانه ها قيمت نان هم افزايش خواهد يافت يا خير.

دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس تهران به افزايش بهای غذا اعتراض کردند

دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس تهران روز شنبه ظرف های غذای خود را از سالن ناهارخوری تا اطاق رئيس دانشگاه بر روی زمين چيدند. آنان به افزايش بهای غذا اعتراض داشتند. افزايشی که ناشی از اجرای لايحه هدفمند کردن يارانه هاست. اما دانشجويان پيش از آنکه يارانه نقدی دريافت کرده باشند با افزايش بهای غذا مواجه شده اند. اجرای اين طرح از دانشگاه تربيت مدرس آغاز شده و قرار است در همۀ دانشگاههای دولتی اجرا شود.

عضو جناح اقليت مجلس: گرسنگان فعلی را سير کنيد و بعد به دنبال افزايش جمعيت برويد

مسعود پزشکيان عضو جناح اقليت مجلس شورای اسلامی ايران روز يکشنبه در نطق پيش از دستور خود گفت بيکاری بيداد می کند و بچه های فقرا در مناطق محروم در شرايطی نابرابر با امکانات شمال شهر درس می خوانند. وی تأکيد کرد که گرسنگان فعلی را سير کنيد و بعد به دنبال افزايش جمعيت برويد. پزشکيان که در دوران رياست جمهوری محمد خاتمی وزير بهداشت بود در ادامه افزود اگر واقعاً می توانيم ۱۰۰ يا ۲۰۰ ميليون نفر جمعيت داشته باشيم برای شهروندانی که اکنون گرسنه، بيکار و معتاد هستند، بايد چاره ای بيانديشيم. اشاره اين نماينده مجلس به اظهارات اخير رييس جمهوری ايران است که از خانواده ها خواسته بود از شعار دو فرزندی دست بردارند و فرزندان بيشتری داشته باشند. او قول داده است به کودکانی که در سال ۱۳۸۹ متولد می شوند يک ميليون تومان بپردازد.

XS
SM
MD
LG