لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

به دنبال عملیات نافرجام بمب گذاری در نیویورک، استودیوهای فیلمسازی هالیوود دست به تدارکات امنیتی تازه ای زدند


به دنبال عملیات نافرجام بمب گذاری در نیویورک، استودیوهای فیلمسازی هالیوود دست به تدارکات امنیتی تازه ای زدند
به دنبال عملیات نافرجام بمب گذاری در نیویورک، استودیوهای فیلمسازی هالیوود دست به تدارکات امنیتی تازه ای زدند

مقامات انتظامی و پلیس شهر لس آنجلس، تدارکات تازه ای را برای حفاظت از مراکز هنری و استودیوهای فیلمبرداری هالیوود در این شهر در نظر گرفته اند که در نتیجه عملیات بمب گذاری نافرجام درمحله پررفت و آمد «تایم اسکوئر» در شهرنیویورک انجام می گیرد.

این مقامات آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه تهدیدات تروریستی در نواحی مختلف کالیفرنیای جنوبی اعلام کردند. درعین حال خاطرنشان ساختند که حضور ذهن و آگاهی شهروندان نقش اساسی در ایجاد امنیت در این نواحی ایفا خواهد کرد. چنانچه شنبه شب گذشته در میدان تایمز نیویورک، یک فروشنده دوره گرد بود که متوجه نشت دود از اتومبیلی که در محل پارک شده و حامل مواد منفجره بود می شود و فورا مراتب را به پلیس اطلاع می دهد.

«لی بکا» رئیس پلیس شهر لس آنجلس امروز به خبرنگاران گفت: «واقعه اخیر در نیویورک یک بار دیگر زنگ هشداری است برای همه شهروندان در شهرهای مختلف ایالات متحده آمریکا. ما باید بدانیم و آگاه باشیم که در نیویورک چه گذشته است.»

بکا در ادامه این سخنان گفت: «البته ما برای مقابله با تروریسم از ابزار لازم برخورداریم و از عهده این کار به خوبی برخواهیم آمد اما یادمان باشد که بمب گذاری اخیر در نیویورک خوشبختانه پیش از انفجار و وقوع فجایعی غیرقابل تصورازطریق یک شهروند عادی و آگاه به موقع خنثی شد.»

لی بکا گفت که هرچند مقامات انتظامی و پلیس شهر لس آنجلس درحال حاضر مورد تهدید خاصی نیستند اما از هم اکنون اماکن شلوغ و پررفت و آمد توریستی چون «سیتی واک» City Walk و استودیوی یونیورسال Universal Studios را تحت نظارت امنیتی بیشتری قرار داده اند: «ما استودیوی یونیورسال و اطراف آن را به شدت تحت نظر داریم اما هنوزهم متکی به هوشیاری و آگاهی مردم و شهروندان هستیم تا هر مورد غیرعادی را به ماموران ما اطلاع بدهند. آنچه مسلم است اماکن گردهم آیی های بزرگ یکی از اولین هدف های حملات تروریستی هستند.»

هرچند ساعاتی پیش شخص مظنونی در رابطه با بمب گذاری احتمالی درشهر نیویورک دستگیرشده است اما هنوز از جزئیات این عملیات تروریستی اطلاعات دقیقی دردست نیست. با اینحال فاصله نزدیک بین اتومبیل حامل مواد منفجره و شرکت «وایاکم» - Viacom، استودیوی تهیه فیلم کارتونی «ساوت پارک» که اخیرا در یکی ازبخش های این سریال کمدی، کارتونی از محمد، پیامبر اسلام، را به نمایش گذاشته بود این احتمال را به وجود آورده است که استودیوی مذکور هدف بمب گذاری بوده است.

شرکت «وایاکم» درنیویورک صاحب شبکه تلویزیونی برنامه های کمدی تلویزیونی به نام «کمدی سنترال» است.

رئیس پلیس شهر سانتا مانیکا نیز امروز به خبرنگاران در مورد شرایط امنیتی این شهر که مقر دو استودیوی مهم تلویزیونی «ام تی وی»MTV و استودیوی فیلمسازی «لایونزگیت» Lions Gate است گفت: «ما از امروز تدارکات امنیتی تازه ای را برای ورود افراد به داخل محوطه این دو استودیو به وجود آورده ایم. هر اتومبیلی که وارد دروازه های این استودیوها می شود به دقت جستجو خواهد شد. سرنشینان باید کارت ورودی و مدارک شناسایی داشته باشند و صندوق عقب اتومبیل آن ها نیز مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG