لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۵

وزارت علوم: ۵۰ حكمِ نهايی انضباطی صادر شده است


وزارت علوم: ۵۰ حكمِ نهايی انضباطی صادر شده است
وزارت علوم: ۵۰ حكمِ نهايی انضباطی صادر شده است

وزارت علوم: ۵۰ حكمِ نهايی انضباطی صادر شده است

معاون دانشجويی وزير علوم ايران روز سه شنبه در يک نشست مطبوعاتی با اشاره به احكام انضباطی صادر شده برای دانشجويان پس از انتخابات اخير رياست جمهوری گفت حدود ۵۰ حكمِ نهايی انضباطی صادر شده است كه اين احكام شامل توبيخ كتبی، درج در پروندۀ تعليق از تحصيل و يا جابجايی از محل تحصيل بوده است. به گزارش خبرگزاری ايسنا محمود ملاباشی صدور اين ميزان حکم برای دانشجويان را ناچيز دانست و گفت با توجه به اينکه تعداد دانشجويان در سال های اخير افزايش يافته است اين ميزان احکام قابل توجه نيست. اين مقام مسؤل همچنين نسبت به وضعيت و تعداد دانشجويانِ بازداشتی در ماه های پس از انتخابات، ابراز بی اطلاعی کرد.

جمشيد انصاری: در مجلس کميته ای برای پيگيری حمله به کوی دانشگاه تهران تشکيل نشده است

يکی از نمايندگان مجلس شورای اسلامی گفت دانشجويان در انتظار انتشار گزارش مجلس درباره حمله به کوی دانشگاه تهران نباشند چرا که در مجلس کميته ای برای پيگيری اين حادثه تشکيل نشده است. به گزارش خبرگزاری ايلنا جمشيد انصاری می گويد منتظر نباشيد گزارشی از سوی مجلس در اين خصوص ارائه شود زيرا در اين مورد کميته ای نه از سوی رئيس مجلس و نه خود مجلس تعيين نشده است. پيشتر اعلام شده بود کميته حقيقت ياب مجلس به رياست محمدحسن ابوترابی فرد مسئول تحقيق درباره حمله به کوی دانشگاه است. بيست و پنجم خرداد ماه در روزهای نخستِ پس از انتخابات رياست جمهوری در ايران کوی دانشگاه تهران مورد حملۀ نيروهای يگان ويژه و لباس شخصی ها قرار گرفت.

در آستانۀ روز جهانی کارگر اسامی تعدادی از کارگران که طی حوادث و اعتراضاتِ ماه های پس از انتخابات رياست جمهوری در شهرهای مختلف ايران توسط نيروهای امنيتی کشته شدند منتشر شده است

كانون حمايت از خانواده جانباختگان و بازداشتی ها با انتشار بيانيه ای در اين زمينه فهرست و مشخصاتِ کشته شدگان را اعلام کرده است. براساس اين گزارش محمود رئيسی نجفی، بهمن جنابی خوش، احمد نِجاتی، سجادِ قائدِ رحمتی، حسين اختر زند، فرزاد جشنی، ابوالفضل عبداللهی، سعيد عباسی، ميثم عبادی و عباس ديسناد کارگرانی هستند که در ناآرامی های پس از انتخابات کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG