لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۷

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به کیفیت غذا اعتصاب کردند


اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

گروهی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به گران شدن غذای سلف و تعطیلی بیش از یک هفته‌ای سلف دانشگاه اعتصاب غذا کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز سه‌شنبه ۲۵ تیر، جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران با چیدن سینی‌های غذای خود از سلف تا ساختمان ریاست دانشگاه و تجمع در مقابل این ساختمان به گرانی ۵۰ درصدی غذای دانشگاه و تعطیلی سلف اعتراض کردند.

بنا بر اطلاعات موجود، مسئولین این دانشگاه که ابتدا با نشر اطلاعیه‌ای از افزایش نرخ ۵۰ درصدی غذای سلف در مرداد ماه سخن گفته بودند، با اعتراض پراکنده ی دانشجویان، تصمیم به تعطیلی هشت روزه سلف جهت تامین کسری بودجه ی خود گرفتند.

پیش از این نیز، در آبان ماه سال گذشته دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به کمبود فضای خوابگاه‌ها، کیفیت مواد غذایی سلف‌ها تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با ریاست دانشگاه شدند.

اردیبهشت ماه سال جاری نیز جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در تهران، در اعتراض به پولی‌سازی آموزش، اوضاع غذا، خوابگاه و امکانات ضعیف رفاهی، تجمع کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت صنفی خود شدند.

در سال گذشته، اعتراضات دانشجویی در آستانه روز دانشجو شکل گرفت که با برخوردهای امنیتی و قضایی همراه بود. همچنین تجمعات اعتراضی که دانشجویان در حمایت از کارگران هفت تپه برگزار کرده بودند نیز با برخورد ماموران روبرو شد.

حضور گشت ارشاد و زیر گرفتن یکی از دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز همچنین واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات نیز به اعتراضات دانشجویی انجامید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG