لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۶

بدهی وام دانشجویی در آمریکا به بالاترین میزان خود رسید


آرشیو
آرشیو

وقتی بدهی وام دانشجویی از بدهی کارت های اعتباری در آمریکا پیشی گرفت، خبر بزرگی بود؛ ولی وقتی مقدار آن برای اولین بار از یک تریلیون دلار بیشتر شد همه را شوکه کرد.

این آمار تکان دهنده همچنان رو به بالا رفتن است، و هیچ نشانه ای از پائین آمدن نمی دهد. بنابه آمار بانک مرکزی دولت فدرال، مردم آمریکا اکنون بیش از ۱.۴ تریلیون دلار وام دانشجویی بدهکارند.

در این میان، والدین برای جلوگیری از مقروض شدن به بانک ها از سنین خیلی کم برای کودکانشان شروع به جمع آوری پول هزینه دانشگاه می کنند، شاگردان برای بورس تحصیلی درخواست می دهند، و دانشگاه های دولتی و ارزان تر را انتخاب می کنند. البته هیچکدام از اینها جوابگو و راه حل مشکل اصلی نیست و هزینه تحصیلی مردم آمریکا، از درآمد شان جلو می زند.

عاقلانه است که دانشجویان حد المقدور از گرفتن وام تحصیلی خود داری کنند، چون به موقع نپرداختن این وام به اعتبار و آینده مالی آنها صدمه می زند.

دانشگاه های دولتی به مراتب ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند ولی راه یافتن به خیلی از آنها چندان راحت نیست و ریز نمرات و معدل خیلی بالا می خواهد.

بنا به آمار «تی آی سی ای اس» انستیتو، برای راهیابی و موفقیت در دانشگاه، ۶۸ درصد از فارغ التحصیلان ۲۰۱۵ با مدرک لیسانس، بدهی دانشگاه دارند که میانگین آن برای هر دانشجو حدود سی هزار دلار تخمین زده شده.

هزینه دانشگاه در آمریکا بسته به ایالت و دانشگاه تا حدودی با یکدیگر فرق دارد.

هزینه دانشگاه های خصوصی البته بالاتر و برای ۴ سال تحصیلات دوره لیسانس تقریباً دو برابر هزینه دانشگاه های دولتی است.

XS
SM
MD
LG