لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۱

قديمی ترين قهرمان رشته پرورش اندام جهان يک صد ساله شد


قديمی ترين قهرمان رشته پرورش اندام جهان يک صد ساله شد
قديمی ترين قهرمان رشته پرورش اندام جهان يک صد ساله شد

مانوهار آيچ، قديمی ترين قهرمان رشته پرورش اندام جهان، روز يکشنبه راز حيات طولانی خود را دوری گزيدن از تنش و ناراحتی، اعلام کرد.

مانوهار آيچ، قهرمان بدنسازی سال ۱۹۵۲ جهان که اهل هند است و يک مترو نيم قد دارد، در زندگی با موانع بزرگی، از جمله فقر و زندان، دست و پنجه نرم کرده تا به اين مرحله رسيده است.

روز يکشنبه فرزندان، فرزندزادگان، و نوادگان مانوهار آيچ برای برگزاری جشن يکصدمين سال تولد او در منزلش در کلکته دور هم جمع شده بودند.

مانوهار در اين مراسم با نشان دادن ماهيچه های قوی خود گفت، راز بقايش، جدی نگرفتن مشکلات و شاد بودن در سخت ترين شرايط زندگی است.

او می گويد تغذيه سبک، از قبيل شير، ميوه، سبزی ها، برنج، عدس و ماهی نقش مهمی در سالم ماندن او ايفا کرده است. مانوهار می گويد در سرتاسر عمرش نه هرگز سيگار کشيده و نه لب به مشروبات الکلی زده است.

مانوهار آيچ می گويد: حالم خيلی خوب است، چيزی ندارم بگويم، فقط اينکه فوق العاده خوب هستم.

مانوهار آيچ در روز ۱۷ ام مارس ۱۹۱۲ در شهر کوچک کاميلا در ايالت بنگال به دنيا آمد، در دوران نوجوانی با الهام از يک گروه کشتی گيران به رشته پرورش اندام، علاقمند شد. در سال ۱۹۴۲ در دوران استعمار بريتانيا، با پيوستن به نيروی هوايی سلطنتی هند، رشته مورد علاقه خود را دنبال کرد.

چند سال بعد به اتهام اعتراض عليه استعمار بريتانيا به زندان رفت؛ اما، مسئولان زندان تحت تأثير روحيه قوی او، با تأمين رژيم غذايی ويژه، وی را در رسيدن به هدفش ياری کردند، تا آنکه در سال ۱۹۴۷ با استقلال هند، از زندان آزاد شد.

مانوهار از سال گذشته، با اينکه در اثر يک سکته خفيف، قادر به بالا بردن وزنه نيست، اما در باشگاه ورزشی و تحت مربيگری او همچنان جوانان زيادی در حال آموختن رشته پرورش اندام هستند.

XS
SM
MD
LG