لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۵

صف آرایی نیروهای یگان ویژه پلیس، مقابل کارگران معترض معدن بافق


یگان ویژه پلیس مقابل کارگران تجمع کننده معدن بافق صف آرایی کردند
یگان ویژه پلیس مقابل کارگران تجمع کننده معدن بافق صف آرایی کردند

نیروهای یگان ویژه پلیس یزد برای مقابله با تجمع دوباره کارگرانی معدن سنگ آهن بافق، در این محل جای گرفتند.

خبرگزاری ایلنا با انتشار تصویری از صف نیروی‌های ویژه پلیس در مقابل کارگران معدن سنگ آهن بافق، از دستگیری دو نفر از کارگران طی روز سه‌شنبه و تلاش ماموران نیروی انتظامی برای دستگیری ۱۶ کارگر دیگر این معدن خبر داد.

حکم بازداشت این ۱۸ کارگر به دلیل شکایت کارفرمای معدن سنگ آهن بافق در پی اعتصاب خرداد ماه کارگران صادر شده است. کارگران این معدن، اواخر اردیبهشت ماه گذشته در اعتراض به عرضه سهام معدن در فرابورس برای واگذاری به بخش خصوصی دست از کار کشیدند.

محمد عباسی، سخنگوی شورای شهر شهرستان بافق با تایید خبر استقرار ماموران یگان ویژه پلیس در معدن سنگ آهن بافق، گفت که کارگران انتظار دارند به مطالباتشان رسیدگی شود در حالیکه اکنون شاهد استقرار یگان ویژه پلیس در معدن هستند.

به گفته او، علی ربیعی وزیر کار ایران در سفری که هفته پیش به معدن بافق داشت گفته بود که «اگر تحصن پیشین کارگران ۳۳۹ روز هم ادامه پیدا می‌کرد اجازه نمی‌داد مویی از سر کارگر‌ها کم شود.»

در عین حال یکی از کارگران به این خبرگزاری گفته است نیروهای ویژه پلیس برخورد خشنی با کارگرن نداشته‌اند. به گفته او نیروهای ویژه پلیس، به قصد متفرق کردن تحصن کنندگان و بازداشت ۱۶ کارگری که پس از اطلاع از صدور حکم بازداشت‌شان به معدن پناه آورده بودند، در معدن مستقر شده است.

XS
SM
MD
LG