لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

اعتصاب کارگران «کاغذ پارس طبیعت سلولز» ادامه دارد؛ بازگشت به کار ۱۰۰ کارگر اخراجی


تجمع کارگران «کاغذ پارس طبیعت سلولز» در مقابل فرمانداری شهرستان شوش. آرشیو
تجمع کارگران «کاغذ پارس طبیعت سلولز» در مقابل فرمانداری شهرستان شوش. آرشیو

کارگران کارخانه «کاغذ پارس طبیعت سلولز» روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت، به اعتصاب ادامه دادند و در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، کارگران این شرکت که روز سه‌شنبه چهارم اردیبهشت، در نشستی با اعضای شورای تامین شهرستان شوش موفق شده بودند حدود ۱۰۰ تن از همکاران اخراجی خود را به کار بازگردانند، همچنان خواستار تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانکاری به قراردادی و تامین امنیت شغلی هستند.

این در شرایطی است که شورای تامین شهرستان شوش به کارفرمای کارخانه «کاغذ پارس طبیعت سلولز» فرصتی سه ماهه برای تغییر قرارداد کار کارگران دادند.

ایلنا اشاره کرد که کارگران این کارخانه می‌خواهند شرکت پیمانکاری فعال در این واحد صنعتی که «هیچ مسئولیت و تعهدی را در قبال کارگران نمی‌پذیرد، کنار گذاشته شود.

اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاغذ پارس طبیعت سلولز از روز اول اردیبهشت و پس از تعطیلی برخی از خطوط تولیدی و اخراج حدود ۱۰۰ تن از همکاران‌شان، در مقابل این واحد صنعتی و نیز فرمانداری شروع شده است.

حدود ۶۰۰ کارگر در واحد قدیمی کاغذسازی پارس و حدودا ۲۵۰ کارگر در واحد طبیعت سلولزی که از سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرد، تحت مسئولیت هلدینگ کاغذ پارس مشغول کار هستند.

اعتراض‌های کارگری در مناطق مختلف ایران طی چند سال اخیر گسترش یافته است. از جمله دلایل این اعتراض‌ها که به شکل اعتصاب و تجمع ابراز می‌شود، پایین بودن دستمزدها، پرداخت نشدن دستمزد و مزایا، اخراج نیروی کار، و خصوصی‌سازی هستند.

XS
SM
MD
LG