لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

گشودن پرونده تعرض جنسی استراوس کان در فرانسه


پلیس فرانسه از گشودن پرونده و انجام یک سری تحقیقات مقدماتی در زمینه اتهام تعرض جنسی دومینیک استراوس کان، رییس سابق «صندوق بین المللی پول» خبر داده است.

دادستان فرانسه روز دوشنبه گفت استراوس کان ممکن است در یک میهمانی که در ماه سپتامبر در یک هتل در واشنگتن دی سی برگزار شد، در یک تجاوز گروهی شرکت کرده باشد. بنا به گفته مقامات، گفته شده است که سه تن دیگر نیز در این عمل دست داشته اند.

بنا به شهادت یک روسپی، استراوس کان و دوستانش وی را مجبور کرده اند که به طور گروهی با آنها رابطه جنسی داشته باشد. وی هنوز به طور رسمی به پلیس شکایت نکرده است.

رییس سابق «صندوق بین المللی پول» با رد هر گونه اتهام گفته است که وی درهیچ زمینه ای گناهکار نیست. وی همچنان به داشتن رابطه با زنان روسپی متهم است.

سال گذشته، خدمتکار یک هتل مجلل در نیویورک استراوس کان را متهم کرد که به وی تعرض کرده است. دادستان با زیر سوال بردن اعتبار گفته های این خدمتکار، این اتهامات را بی اساس شمرد ولی با این حال استراوس کان مجبور به کنارگیری از سمت خویش شد.

ماه گذشته، استراوس کان با طرح شکایت علیه نفیساتو دیالو، خدمتکار هتل و در خواست غرامت و اعاده حیثیت، اعلام کرد این اتهامات نه تنها منجر به از دست دادن سمت وی به عنوان رییس صندوق بین المللی پول گشته، بلکه منجر به از دست دادن فرصت های سیاسی از جمله کاندیداتوری در رقابت های ریاست جمهوری فرانسه شده است.

وکلای دیالو، ادعای غرامت ۱ میلیون دلاری استراوس کان را یک شیرین کاری تبلیغاتی می دانند.

حزب سوسیالیست فرانسه در گذشته استراوس کان را به عنوان نامزد احتمالی خود مطرح کرده بود ولی این حزب در انتخابات اخیر فرانسه، فرانسوا اولاند را نامزد خود اعلام کرد که در رقابت با نیکولاس سرکوزی پیروز و به سمت ریاست جمهوری فرانسه انتخاب شد.
XS
SM
MD
LG