لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۱

نویسنده فرانسوی از استراوس کان به اتهام تلاش برای تجاوز شکایت می کند


نویسنده فرانسوی از استراوس کان به اتهام تلاش برای تجاوز شکایت می کند
نویسنده فرانسوی از استراوس کان به اتهام تلاش برای تجاوز شکایت می کند

یک نویسنده فرانسوی به نام تریستان بانو، از دامنیک استراوس کان، رییس سابق صندوق بین المللی پول به اتهام تلاش برای تجاوز شکایت می کند. دامینیک استراوس کان، هم اکنون در نیویورک با اتهامات تعرض جنسی روبرو است.

دیوید کوبی، وکیل بانو می گوید رسما در روز سه شنبه از استراوس کاون بر اساس واقعه ای که در سال ۲۰۰۳ رخ داده است، در پاریس شکایت می کند.

وکلای استراوس کان روز دوشنبه در واکنش اعلام کردند که از بانون، به اتهام افترا شکایت می کنند.

استراوس کان رویداد شرح داده شده توسط بانو را «خیالی» توصیف کرده است.

رییس سابق صندوق بین المللی پول، هفته گذشته از حصر خانگی در نیویورک آزاد شد. این رویداد پس از آن صورت گرفت که دادستان ها اعلام کردند اعتبار یک خدمتکار هتل که آقای استراوس کان را به تعرض جنسی در ماه مه سال جاری میلادی متهم کرد، زیر سوال رفته است.

اما، اتهام تعرض جنسی استراوس کون در مورد این خدمتکار هنوز در جریان است و مختومه نشده است. تاریخ بعدی دادگاه استراوس کان برای رسیدگی به این پرونده، ۱۸ ژوییه تعیین شده است.

دامنیک استراوس کان، اتهام اقدام خلاف را رد کرده است. او برای پاسخگویی به اتهامات تعرض جنسی در نیویورک از سمت ریاست صندوق بین الملی پول استعفا داد.

بانو نویسنده فرانسوی، اولین بار در سال ۲۰۰۷ درباره مواجهه خود با استراوس کان سخن گفت، اما پس از آنکه مادرش به او گفت اقدام در این باره می تواند به آینده کاری اش آسیب بزند، از پیگیری این مسئله خودداری کرد.

بانو پس از علنی شدن پرونده نیویورک، نظر خود را درباره وارد کردن اتهامات به استراوس کان تغییر داد.

XS
SM
MD
LG