لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

جشنواره فیلم تورنتو: آغاز نمایش عمومی فیلم تازه ربرت د نیرو


جشنواره فیلم تورنتو: آغاز نمایش عمومی فیلم تازه ربرت د نیرو
جشنواره فیلم تورنتو: آغاز نمایش عمومی فیلم تازه ربرت د نیرو

دومین روز جشنواره جهانی فیلم تورونتو در کانادا آغازگر نمایش عمومی فیلم «استون» بود که رابرت دنیرو، ستاره سرشناس هالیوود، نقش آفرین آن است. فیلم جنایی روانی «استون» به کارگردانی «جان کارن» برای بازیگرانی همچون «ادوارد نورتن» و میلا یووویچ این امکان را فراهم آورد تا دیگربار همبازی ربرت دنیرو شوند. دنیرو، استادی که هالیوود امروزه شیوه بازیگری اش را گونه ای سبک بازی سینمایی و نمادی از ارائه بازی استادانه و یکتا ارزیابی می کند.

این سه بازیگر اصلی فیلم استون پس از نمایش فیلم در تالار گفتگو با رسانه های جشنواره فیلم تورنتو حاضر شدند تا به پرسش گزارشگران سینمایی پاسخ دهند.

ادوارد نورتون بازیگر نقش استون زندانی جوانی که بی تاب وصل همسر زیبایش است، با اشاره به بازی فوق العاده ربرت دنیرو گفت: «من از همکاری با او خوشحالم؛ زیرا رویایی بود که به واقعیت پیوست. هفت هشت صحنه بلند را با او بازی کردم و من مانده بودم که از او به خاطر غیرفعال بودن خودم عذرخواهی کنم.»

میلا یووویچ بازیگر روسی تبار نیز که در این فیلم نقش همسر زندانی را بازی کرده، گفت: « دنیرو فوق العاده بود. بازیگری با نبوغ که شما را آماده بازی در صحنه می کند. بازی با او ساده نیست؛ او مثل کلاس بازیگری کمی تند است؛ اما بالاخره نتیجه مطلوب او بدست می آید.»

ربرت دنیرو، در این فیلم نقش مامور عفو زندانیان را بازی می کند که پیش از بازنشستگی گرفتار یک ماجرای همخوابگی با همسر یکی از زندانیان می شود.

دنیرو با اشاره به سختی های کار و دلخوریهای پدیدآمده به هنگام بازی گفت: « می گذره همه این چیزها باید بگذرند، چون کارم کمک به مردمه و اگه چیزی باعث عصبانیت اونها می شه به خاطر اون چیزی که روی صحنه به اون نیاز داریم باید فراموش کرد.»

زندان مکان عمده رویدادهای این فیلم است و کارگردان و فیلمنامه نویس ترجیح داده بودند زندانی واقعی را بیابند تا حس واقعی بودن رویدادها برای مخاطبان امکانپذیر شود. یک زندان در حومه شهر دیترویت آمریکا درخور ساخت فیلم تشخیص داده شد.

ادوارد نورتون با اشاره به استفاده از این زندان واقعی، گفت: «ما خیلی خوش شانس بودیم که زندانی در شمال دیترویت پیدا کردیم که خیلی هم مناسب و قابل استفاده بود. من حتا توانستم با زندانی ها حرف بزنم و مصاحبه کنم که آنها منابع خوبی برای کارم بودند.»

فیلم «استون» روایتگر تلاش زن زیبای یکی از زندانیان جوان برای ایجاد رابطه جنسی با مامور عفو زندانیان به منظور آزادی شوهرش است. اما این فیلم جنایی روانی که جهان ناتورالیستی داستانهای امیل زولا را به ذهن می آورد، پیامدهای این فداکاری را بررسی می کند. پیامدی که فراموش ناشدنی برای هر سه شخصیت داستان است.

XS
SM
MD
LG