لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۲

شاخص های عمده سهام در آخرين روز هفته افزايش يافتند


شاخص های عمده سهام در آخرين روز هفته افزايش يافتند
شاخص های عمده سهام در آخرين روز هفته افزايش يافتند

روز جمعه ارزش شاخص های عمده سهام در بازار بورس آمريکا، اروپا و اقيانوسيه افزايش يافت.

وزارت بازرگانی آمريکا از افزايش سطح خريد مصرف کنندگان در آمريکا در ماه ژوئيه خبر داده و اين امر از نگرانی ها نسبت به رکود اقتصادی ايالات متحده کاسته است. از سوی ديگر شرکت های اعتبارسنجی، رتبه ممتاز مالی فرانسه را تائيد کرده اند و بازارهای جهانی واکنش مثبتی به اين خبر نشان داده اند. اما روز جمعه ارزش شاخص سهام نی کی ژاپن کمتر از نيم درصد کاهش يافت. اين در حالی است که بازارهای هنگ کنگ و استراليا با اندکی افزايش آخرين روز هفته را به پايان رساندند رويدادی که از سوی سرمايه گذاران با خوشبينی همراه با احتياط همراه بود.

ترس از رکود اقتصادی بين المللی، تنزل رتبه اعتبار مالی ايالات متحده و شايعه اين که اين تنزل به کشورهای اروپايی نيز سرايت خواهد کرد در هفته گذشته موجب سقوط بهای سهام شد. اما به نظر می رسد چند خبر مثبت در زمينه های اقتصادی و مالی بهبود بازار ها را به دنبال داشت.

کارشناسان پيش بينی می کنند برای مدتی ارزش سهام بالا و پايين خواهد رفت تا در نهايت، قيمت ها در محدوده ای واقع بينانه به ثبات رسد.

جان لانگ، متخصص امور بازار های خريد و فروش کالا، می گويد: مصرف کنندگان در مورد تلاطم بازارهای مالی می شنوند و اين که ممکن است اوضاع بدتر شود احساس خوبی در آنان ايجاد نمی کند. ما انتظار داريم تا وقتی اين خبرهای بد ادامه داشته باشد مصرف کنندگان علاقه ای به خرج کردن، نشان ندهند.

وال استريت نيويورک روز جمعه پس از بيش از يک ماه شاهد دو روز خوب پی در پی بود.

تحليلگران بازارهای مالی می گويند احتمالاً هفته آينده نيز بازار های مالی پرتلاطم خواهند بود.

XS
SM
MD
LG