لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

کارگردان فیلم «شیوع» رئیس کمیته بازگشایی هالیوود شد


استیون سودربرگ، سینماگر مشهور آمریکایی و کارگردان فیلم «شیوع»، به عنوان رئیس کمیته بررسی شرایط بازگشایی هالیوود برگزیده شد.

به گزارش سایت هنری «ورایتی» انجمن کارگردان های آمریکا موسوم به «دی جی ای» از استیون سودربرگ خواست تا از طریق این کمیته، به بررسی شرایط موجود بپردازد و برنامه ای برای آغاز فعالیت های صنعت هنر و سرگرمی آمریکا ارائه دهد.

استیون سودربرگ در این کمیته، با مقامات فدرال، ایالتی، بهداشتی، و سایر اصناف هنری در تماس خواهد بود و نظرات و دیدگاه‌های آنها برای گذر از این دوران بحرانی را جویا می‌شود.

شیوع ویروس کرونا تولید فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیون را متوقف کرده است و هنرمندان شاخه های مرتبط با این صنعت در قرنطینه خانگی هستند و با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شده اند.

توماس شلامی، رئیس انجمن کارگردان های آمریکا، با اشاره به شرایط کنونی، آغاز فعالیت‌های هنری را منوط به بررسی های این کمیته دانست و یادآور شد که در حال حاضر هیچ زمان مشخصی برای بازگشایی هالیوود تعیین نشده است.

در همین حال قرار است کمیته دیگری، چگونگی بازگشایی سینماهای زنجیره ای در آمریکا، که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند، را بررسی کند.

استیون سودربرگ فیلم «شیوع» را در سال ۲۰۱۱ ساخت. موضوع این فیلم همه‌گیری جهانی یک‌ بیماری مسری مرگبار با هزاران قربانی است.

شباهت این فیلم با شیوع ویروس کرونا و‌شرایط کنونی جهان، باعث توجه بیشتر به ساخته استیون سودربرگ شد و در هفته های اخیر بسیاری از شبکه های تلویزیونی و اینترنتی ‌آن را دوباره پخش کردند.

تعدادی از بازیگران «شیوع» نیز با شرکت در برنامه های آموزشی و تولید کلیپ های تصویری، درباره اهمیت رعایت اصول بهداشتی و ضرورت قرنطینه خانگی آگاهی رسانی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG