لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۴

واکنش هالیوود به خبردرگذشت «استیو جابز» مخترع صنایع نوین فیلمسازی


واکنش هالیوود به خبردرگذشت «استیو جابز» مخترع صنایع نوین فیلمسازی
واکنش هالیوود به خبردرگذشت «استیو جابز» مخترع صنایع نوین فیلمسازی

جورج لوکاس، کارگردان فیلم جنگ ستارگان:«جادویی که استیو جابز به کار می گرفت این بود که علیرغم دیگران که همه چیز را همانطور که هست می پذیرند، او همواره در همه چیز یک پتانسیل واقعی می دید و هرگز حاضر نمی شد تا به عمق آن استعداد و انرژی پتانسیل نرسیده دست از جستجو بردارد.»

جف بیوکز، مدیر کل اجرایی شرکت پخش تلویزیون های ماهواره ای «تایم وارنر»:«نوع روایتگری و داستانسرائی که شرکت ما در اختیار تماشاگران بی شمار تلویزیون می گذارد و داستان هایی که از طریق این امکانات به طورشبانه روزی بازگو می شوند، هرگز بدون ابداعات و اختراعات «استیو جابز» امکان پذیرنبود. او یک متخصص پوینده، یک هم آورد و حریف بی پروا ، یک همکار و دوست واقعی بود. در جامعه ای که در طول حیات ما شاهد ابداعات و اختراعات شگفت انگیزی در دنیای صنایع و فناوری بوده است، «استیو جابز» شاید تنها شخصیتی است که میراثی چنان حقیقی از خود بجای گذاشته است که تا هزار سال دیگر نیزبه یاد خواهد ماند.»

گری شرمن، مدیر کل انجمن صنایع ضبط صدای آمریکا:«استیو یک شخصیت منحصر به فرد بود که عشق و علاقه غریبی نسبت به موسیقی داشت و یکی از بزرگ ترین هواداران پیشبرد عواملی که به این هنر جلوه هایی تازه می بخشد به شمار می رفت. او از موسیقی الهام می گرفت و همین عشق و نبوغ او بود که نحوه شنیدن و دستیابی به موسیقی در میان میلیاردها طرفدار این هنر را برای همیشه عوض کرد. درشرایطی که صنعت موسیقی در شرایطی سخت و ناهمگون ضرر و زیان قرار داشت، «استیو جابز» و شرکت اپل با ابداع نرم افزار«آی تونز»Itunes، یک بار دیگر امکاناتی بوجود آورد تا هواداران و دوستداران موسیقی به صورتی ساده قبول کنند تا بابت موسیقی که گوش می دهند پول بدهند.»

جان لستر رئیس کل و اد کتمول، پرزیدنت شرکت انیمیشن «پیکسار»:«استیو با باورکردن ما ریسک بزرگی کرد. او قبول کرد که می شود این فکر دیوانه وار یا همان ساختن کارتون و انیمیشن با استفاده از کامپیوتر را به مرحله عمل رساند. او همیشه در این مورد یک نظر کلی داشت:«باید این کار را به بهترین نحو انجام بدهیم». استیو دلیل اصلی موفقیت عظیم شرکت «پیکسار» درصنعت فیلمسازی انیمیشن در سطح جهانی است. قدرت، مقاومت، صداقت، درستی و عشقی که استیو جابز به زندگی داشت از همه ما انسان های بهتری ساخت. «استیو» برای همیشه بخشی از «دی ان ای»dna شرکت پیکساز خواهد بود.»

رابرت سانتلی، رئیس کل موزه گرمی:«استیو جابز یک نیروی محرکه و مرد پشت پرده ها بود. او موسیقی را بیش از هرزمان دیگری در تاریخ جهان در دسترس مردم قرار داد. این او بود که موسیقی را برای نخستین بار به صورتی شخصی و قابل حمل درآورد. او فرصتی بوجود آورد تا یک نسل تازه ای از جوانان بتوانند رابطه ای نزدیک تر از هرزمان دیگری با موسیقی پیدا کنند. رابطه ای که نسل های پیش از آن ها هرگزتجربه نکرده بودند. اختراعات و ابداعات استیو برای همیشه روند موسیقی پاپ را عوض کرد. کاری که او با «آی پاد» Ipos و «آی پد» Ipad کرده است به همان اندازه اختراع «واکمن» Walkman، نوار کاست و حتی صفحه «ال پی» وپیش از آن ها «گرامافون» اهمیت داشته است. ما به عنوان مردم جهان روی «استیو جابز» حساب می کردیم که به ما نشان بدهد چگونه و با چه وسیله ای به بهترین نحو به موسیقی گوش بدهیم.»

ردفوو (استفان گوردی) از گروه «ال ام اف ای او»:«استیو جابز با اختراع مهم ترین دستاوردی که بشر تا کنون در اختیار داشته جهان را برای همیشه عوض کرد و مهم ترین ابزار خلاقیت یعنی «اپل» را در اختیار ما گذاشت. هرآنچه امروز من در زندگی حرفه ای ام انجام می دهم و همه دستاوردهای افرادی که به این حرفه اشتغال دارند ..همه و همه مدیون استیو و ابداعات و اختراعات اوست.»

XS
SM
MD
LG