لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۹

ایالات بیشتری در آمریکا محدودیت‌های ناشی از کرونا را کاهش می‌دهند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت پرزیدنت ترامپ دستورالعمل تازه پیشنهاد شده برای چگونگی بازگشایی تدریجی کسب و کارها، مدارس، و کلیساها در ایالات را در دست بررسی دارد. همزمان فرمانداران بیشتری از طرح‌های خود برای کاستن از محدودیت‌های وضع شده ناشی از ویروس کرونا خبر می‌دهند.

مقامات دولت آمریکا می گویند این دستورالعمل تازه که توسط «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» تهیه شده است، توصیه‌های دقیقی را برای آغاز دوباره فعالیت‌ها ارائه می‌دهد.

رسانه های آمریکایی که این دستورالعمل پیشنهادی را دیده اند گزارش می دهند که این دستورالعمل شامل بستن اتاق های استراحت کوتاه مدت در ادارات، استفاده از منوی غذای یک بار مصرف در رستوران ها، و تعلیق اجرای آواز جمعی در مراسم مذهبی است. مقامات رسمی می‌گویند ممکن است در این دستورالعمل تغییراتی اعمال شود.

گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس، اعلام کرد ایالت او از روز جمعه روند بازگشایی آهسته را با فعالیت رستوران ها، فروشگاه‌ها، و سالن‌های سینما با ۲۵ درصد ظرفیت شروع خواهد کرد.

مایک پارسون، فرماندار میزوری، گفت که کسب و کارها و گردهمایی ها به شرط رعایت فاصله‌گیری اجتماعی، اجازه خواهند داشت از هفته آینده کار خود را از سر بگیرند. کاهش تدابیر سخت‌گیرانه در میزوری شامل اجازه مراجعه مردم به باشگاه‌های بدنسازی، آرایشگاه‌ها، کلیساها، و شرکت در رویدادهای ورزشی است.

ایالت های مینه سوتا، کلورادو، می‌سی‌سی‌پی، مانتانا، و تنسی روز دوشنبه شاهد از سرگیری محدودتر فعالیت ها در کسب و کارها بودند. این ایالت ها نیز همانند جورجیا، اوکلاهما، و کارولینای جنوبی برای بازگرداندن مردم به روند زندگی عادی‌شان، یعنی مشابه آن چه پیش از شیوع ویروس کرونا جریان داشت، تلاش می‌کنند.

متخصصان بهداشت نسبت به بازگشایی زودهنگام هشدار می دهند. بسیاری از فرمانداران ایالتی گفته اند تدابیر سختگیرانه برای حفاظت از ایمنی عمومی برقرار خواهد ماند.

جان بل ادواردز، فرماندار لوییزیانا، گفت فرمان ماندن مردم در خانه را تا ۱۵ ماه مه تمدید می‌کند؛ زیرا در بخش‌هایی از این ایالت نشانه‌های کافی از کند شدن شیوع ویروس کرونا مشاهده نشده است.

در همین حال ویلیام بار، وزیر دادگستری ایالات متحده، روز دوشنبه تهدید کرد علیه ایالت‌هایی که با وضع محدودیت‌هایی، آزادی‌های مذهبی و دیگر حقوق مصروحه در قانون اساسی را تضعیف کنند، دست به اقدامات حقوقی خواهد زد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG