لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۱

استقبال وزارت خارجه آمریکا از آزادی نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری


ورود نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری به خاک بریتانیا (۲۶ اسفند ۱۴۰۰)
ورود نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری به خاک بریتانیا (۲۶ اسفند ۱۴۰۰)

وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگویی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا، از خبر آزادی دو زندانی دوتابعیتی ایرانی‌بریتانیایی استقبال کرد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی از سوی بخش فارسی صدای آمریکا درباره آزادی این دوشهروند دوتابعیتی از زندان جمهوری اسلامی، گفت که «از اخبار مربوط به (آزادی) شهروندان بریتانیایی، نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری استقبال می کنیم.»

او در اشاره به دیگر زندانیان دوتابعیتی گفت: «ما به تلاش شبانه روزی خود ادامه می دهیم تا آزادی شهروندان خود، از جمله مراد طاهباز، شهروند آمریکایی-بریتانیایی، که به ناحق زندانی شده‌است، را محقق کنیم.»

این سخنگو افزود: «به زبان ساده بیان می‌کنیم که ایران باید آمریکایی‌های بی‌گناه و دیگرانی را که به ناحق بازداشت کرده‌است، فورا آزاد کند.»

این مقام رسانه‌ای دستگاه دیپلماسی ایالات متحده ادامه دادکه «تحقق آزادی آنها، یکی از مهمترین اولویت های ما است. ما از ایران می‌خواهیم که در جهت آزادی شهروندان آمریکایی که به‌طور غیرقانونی بازداشت شده‌اند، اقداماتی عاجل به عمل بیاورد.»

این سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به تلاش‌های نماینده ویژه وزارت‌خارجه در امور ایران، رابرت مالی و فرستاده ویژه ریاست‌جمهوری در امور گروگان‌ها، راجر کارستنز گفت که «آنها به‌طور مستمر با خانواده‌های زندانیان ما در تماس هستند و به این تماسها به ویژه برای روزآمد کردن آنها در مورد وضعیت مذاکرات ما برای بازگرداندن عزیزانشان به خانه، ادامه خواهند داد.

این سخنگو تاکید کرد که نمایندگان مورد ذکر «همین روز گذشته با خانواده‌های هرچهار شهروند آمریکایی که به ناحق زندانی شده‌اند، صحبت داشته‌اند.»

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG