لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۹

گسترش استارباکس در هند


استارباکس، بزرگترین تولیدکننده و فروشنده قهوه جهان، به توسعه کسب و کار در هند ادامه خواهد داد. از آنجا که هند برای اداره اقتصاد آن کشور به سرمایه گذاری خارجی متکی است، این، خبر خوشی برای آن دولت هند کشور است.

استارباکس که فعالیت خود در هند را به تازگی آغاز کرده، تاکنون رونق چندانی نداشته اما دولت هند و مدیران استارباکس به رونق یافتن آن امیدوارند.

بسیاری از جوانان هندی که تا همین چندی پیش استارباکس را تنها با تصاویرش می شناختند، اکنون از داشتن آن در کشور خود خرسندند.

استارباکس نخستین شعبه خود در هند را اکتبر سال گذشته افتتاح کرد و تاکنون در بمبئی و دهلی نو مجموعاً ۹ قهوه خانه دارد و انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی شمار قهوه خانه های استارباکس در سراسر هند به ۵۰ باب برسد.

جمعیت ۳۰۰ میلیون نفری هند و طبقه متوسط روبه رشد آن به شکلی روزافزون به پدیده های غربی گرایش دارند. استارباکس در هند با هدف جلب مشتری بیشتر، فراورده ها و خدمات خود را به بهای ارزان تری از چین عرضه می کند.

با این وصف، خرید مرتب از استارباکس برای اغلب مردم هند که اهل نوشیدن چای هستند، دشوار است، چون قیمت یک فنجان کاپوچینو برای آنها ده برابر یک لیوان چای است. نوشیدن فنجانی کاپوچینو برای اغلب اعضای طبقه متوسط هند سنت شکنی هم هست و با عاداتی که با آنها بالیده اند، تفاوت ماهوی دارد.

میزان مصرف قهوه در هند اما، طی دهه اخیر ۸۰ درصد بیشتر شده و از این روی، مدیران استارباکس به بازگشت سودآور سرمایه گذاری در هند امیدوارند.
XS
SM
MD
LG