لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۰

تورنتو استار: مازیار بهاری خبرنگار ایرانی کانادایی تهدید شده است


تورنتو استار: مازیار بهاری خبرنگار ایرانی کانادایی تهدید شده است
تورنتو استار: مازیار بهاری خبرنگار ایرانی کانادایی تهدید شده است

روزنامه کانادایی تورنتو استار در مقاله روز دوشنبه ٣ ماه مه خود از تهدید تلفنی مازیار بهاری، خبرنگار ایرانی کانادایی از سوی یک فرد ناشناس در ایران خبر می دهد.

مازیار بهاری، خبرنگار ایرانی کانادایی مقیم بریتانیا، پس از انتخابات رئیس جمهوری بحث برانگیز ایران به مدت ١١٨ روز در تهران زندانی شده بود. وی روز ١٧ ماه اکتبر آزاد شد و به بریتانیا بازگشت.

این خبرنگار ایرانی کانادایی به افسردگی و فشارهای روحی و روانی ناشی از دوران بازداشت خود اذعان، اما تصریح کرده است که اجازه نخواهد داد این تجربه تلخ، که روحیه او را قوی تر کرده است، در اراده وی خللی وارد کند.

آقای بهاری به خبرنگار این روزنامه کانادایی گفته است که در گذشته نیز از طریق یک واسطه از من خواسته بودند که سکوت کنم، اما این اولین باری است که با چنین اصراری از خانواده من خواسته اند تا پیام های تهدیدآمیزشا ن را به من ابلاغ کنند.

مازیار بهاری به خبرنگار تورنتو استار گفته است در دوران بازداشت، در زندان انفرادی بوده، ساعت های طولانی بازجویی شده و مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرارگرفته و بازجویان هر روز با ارائه جزئیات شیوه دار زدن او پس از نماز صبح، وی را به اعدام تهدید می کردند.

این نشریه کانادایی گزارش داده است مازیار بهاری ۴۲ ساله سکوت نخواهد کرد و می خواهد جهانیان در مورد دوران بازداشتش در ایران و از همه مهم تر در مورد وضعیت وخیم افرادی که هنوز در زندان های ایران اسیر هستند، آگاه شوند.

XS
SM
MD
LG