لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

«جنگ ستارگان» به دیسنی رسید


شرکت دیسنی با پرداخت بیش از چهار میلیارد دلار شرکت فیلمسازی لوکاس و کلیه حقوق مربوط به جنگ ستارگان را خریداری کرد.

جرج لوکاس، فیلمساز برجسته آمریکایی و خالق سری فیلمهای اسطوره ای جنگ ستارگان مالک اصلی شرکت لوکاس فیلم بود.

شرکت تولیدات سرگرم کننده دیسنی پیش بینی کرده طی سالیان آینده میلیاردها دلار از این راه سود ببرد؛ زیرا از این پس، فروش انحصاری کلیه محصولات مربوط به شخصیت های جنگ ستارگان را بدست خواهد آورد.

شرکت دیسنی همچنین می خواهد تا سه سال آینده سری هفتم جنگ ستارگان را ساخته و روانه بازار کند.

به این ترتیب از این پس شخصیت های اسطوره ای جنگ ستارگان از جمله دارت ویدر به سرزمین دیسنی، محل تجمع شخصیت های افسانه ای همچون میکی ماوس می پیوندند.

جرج لوکاس و همکارش کاتلین کندی که با همدیگر شرکت لوکاس را اداره می کردند، این قرارداد را نشانه موفقیت و کارآیی ایده اولیه خود می دانند.

جرج لوکاس که در دوران بازنشستگی از سهام شرکت تولیدات سرگرم کننده دیسنی نیز بهره مند می شود در این باره افزود: «من با خرید سهام بهترین شرکت تولیدات سرگرمی برای دوران بازنشستگی ام برنامه ریزی کرده ام که تامین کننده بقیه عمرم است.»

شرکت دیسنی با این خرید امیدوار است که با ساخت سری آینده جنگ ستارگان و فروش محصولات آن از جمله تندیس های شخصیت های افسانه ای همچون دارت ویدر به درآمدی چندین میلیارد دلاری دست یابد.

بنا به برآورد شرکت دیسنی افزوده شدن شخصیت های جنگ ستارگان به سرزمین افسانه ای دیسنی شمار بازدید کنندگان از این مراکز را افزایش خواهد داد.

باب آیگر، مدیرعامل موفق و پر انرژی شرکت دیسنی که مبتکر این خرید است، در این باره گفت: «این خرید سرچشمه بی پایانی از الهام بخشی و فرصتی طلایی برای ادامه حماسه جنگ ستارگان است.»

ساختمان اصلی لوکاس فیلم در سانفرانسیسکو واقع است. جایی که تندیس یودا، دیگر شخصیت جنگ ستارگان در برابر آن نصب شده است.

جرج لوکاس با مشورت جوزف کمبل، اسطوره شناس برجسته آمریکایی، شخصیت های اسطوره ای جنگ ستارگان را طراحی و خلق کرده بود.
XS
SM
MD
LG