لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۹

سیل در سری‌لانکا نیم میلیون آواره بر جا گذاشت


سیل‌های عظیم در سری‌لانکا تا کنون منجر به کشته شدن ۱۵۱ نفر و آوارگی بیش از نیم میلیون نفر شده است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز، دولت سری لانکا با بررسی خسارات ناشی از سیل های عظیم و جریانات گلی ناشی از این سیل ها روز یکشنبه اعلام کرد حدود نیم میلیون نفر در اثر این سیل ها آواره شده اند.

مرکز مدیریت بحران سری لانکا روز یکشنبه ۷ خرداد ماه اعلام کرد در اثر سیل در روزهای اخیر، ۱۵۱ نفر کشته و ۱۱۲ نفر نیز مفقود شده اند. مقامات کشور تخمین زده اند که در اثر این سیل ها، بیش از یکهزار و هشتصد خانه صدمه دیده و حدود ۴۴۲ هزار نفر نیز از خانه هایشان رانده شده اند.

به گفته نیویورک تایمز، برخی شهرها زیر پنج و نیم متر آب قرار گرفته اند و حدود دو هزار نفر نیز توسط نیروهای امدادی از خانه هایشان در مناطق سیل‌زده تخلیه و به اماکن امن انتقال داده شده اند.

مقامات سری لانکا همچنین از ساکنان کرانه های سه رودخانه اصلی این کشور خواسته تا این مناطق را تخلیه کنند.

سرلشکر سودانتا راناسینگ که مسؤل نظارت بر فعالیت های امدادی و عملیات نجات ارتش سری لانکا است، می گوید خطر اصلی پشت سر گذاشته شده است و آب ها در حال فروکشی هستند.

یک ناو هندوستان نیز روز شنبه با یک تیم پزشکی و محموله ای از آذوقه وارد کلمبو، پایتخت سری لانکا شد تا در عملیات نجات به ارتش این کشور کمک کند.

وزارت امور خارجه سری لانکا روز جمعه از سازمان ملل و کشورهای همسایه خواست تا در عملیات جستجو و نجات به نیروهای ارتش و امدادی کشور کمک کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG