لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۱

ضیافت سنجاب ها در کاخ سفید


یکی از سنجابهای مهمان کاخ سفید
یکی از سنجابهای مهمان کاخ سفید

تعطیلی ۱۶ روزه دولت آمریکا باغبانان کاخ سفید را بیکار کرد و سبزیجات را بی سرپرست گذاشت. سنجابها اما، از این راه، دلی از عزا درآوردند.

تعطیلی ۱۶ روزه دولت فدرال به زیان بسیاری تمام شد و رونق اقتصادی آمریکا را مخدوش کرد، اما دست کم یک گروه از این تعطیلی بهره بردند: سنجاب هایی که نزدیک کاخ سفید زندگی می کنند.

با تعطیلی دولت فدرال، باغبانان باغ سبزیجات کاخ سفید که ماه ها کوشیده بودند تا انواع سبزیجات را در این باغ پرورش بدهند، کار را تعطیل کردند و راهی مرخصی اجباری شدند.

باغ سبزیجات کاخ سفید با تصمیم و جدیت میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری آمریکا، ایجاد شده و توسعه یافته است. این، بخشی از کوشش خانم اوباماست برای ترغیب آمریکاییان به مصرف بیشتر سبزیجات. نبود باغبانان و عدم رسیدگی به باغ سبزیجات، سبب شده که فضای آن از علف هرز پُر شود و در مواردی هم سبب آفت گیاهان شده.

جمعیت سنجاب های واشنگتن و حومه آن بسیار است. شماری از این سنجاب که پیرامون کاخ سفید زندگی می کنند، و مرتب به سبزیجات کاخ سفید هم ناخنک می زدند اما مجال نمی یافتند که خود را سیر کنند، از فرصت بهره برده اند و از بی سرپرست ماندن باغ سبزیجات کاخ سفید و برداشت نشدن محصولاتش آگاه شده اند و ضیافت به پا کرده اند و دلی از عزا در آورده اند. مقدار این فراورده ها آنقدر هست که تا مدت زیادی آنها را سیر کند، مگر آن که تعداد رقبای سبزی خور زیاد شود!
.
XS
SM
MD
LG