لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۴

خبرهایی از دنیای دوچرخ


خبرهایی از دنیای دوچرخ
خبرهایی از دنیای دوچرخ

مسابقات جام جهانی دوچرخه سواری کوهستان در اوفنبورگ آلمان به کام فرانسوی ها شد.

ابتدا در رقابتهای زنان جولی برست به مقام نخست رسید. سپس در قسمت مردان، جولین آبسالون، دیگر رکابزن فرنسوی، گوی سبقت را از رقبا ربود. قهرمان دو دوره المپیک در این مسابقه که سومین مرحله از جام جهانی دوچرخه سواری کوهستان بود، با ۲۹ ثانیه اختلاف با شرکت کننده اهل جمهوری چک، یاروسلاو کولاوی مقام نخست را به خود اختصاص داد تا برای پنجمین بار متوالی به این عنوان دست یابد. این پیروزی آبسالون را با اختلاف ۴۰ امتیازی، به صدر رده بندی کلی این مسابقات رساند.

از موتورسواری در چهارمین مرحله از رقابتهای موتورسواری سوپربایک قهرمانی جهان کارلوس چکای اسپانیایی به عنوان نخست دست یافت. در این رقابت که در پیست میلر موتور اسپورت پارکِ شهر سالت لیک سیتی در ایالت یوتا برگزار شد کارلوس چکا موتورسوار تیم آلته آ ریسینگ نه تنها در هر دو مسابقه این مرحله به پیروزی رسید بلکه فاصله ی امتیازی اش را نیز در جدول موتورسواران با دیگر رقیبان افزایش داد. چکاکه در ریس اول از خط اول استارت مسابقه را آغاز کرد با موتور دوکاتی خود جلوتر ازیاکوب سِمرز و سیلوان جیونتولی به خط پایان رسید. در ریس دوم هم چکا پیشتاز بود و از تمامی تصادفات و زمین خوردنها جان سالم بدر برد تا به مقام نخست دست یابد. پس از او در ریس دوم لئون کامیر و ماکس بیاجی به ترتیب دوم وسوم شدند. این ششمین پیروزی چکا در این فصل از رقابتهای سوپر بایک محسوب میشود .این موتور سوار اسپانیایی/هم اینک با ۶۱ امتیاز اختلاف نسبت به نفر دوم رده بندی مارکو ملاندری در صدر جدول موتور سواران جای دارد.

در خبری دیگر از دنیای موتورسواری رقابتهای جایزه بزرگ سوپر موتوی بلغارستان دومین مرحله از رقابتهای قهرمانی جهان که در پیست پالون برگزار شد، دیروز با پیروزی مانو هرمونن فنلاندی به پایان رسید. بعد از اینکه ایوان لازارینی مقام نخست اولین ریس از سه ریس مسابقه جایزه بزرگ بلغارستان را به نام خود ثبت کرد هرمونن با پیروزی درریس ها بعدی این مرحله به صدر جدول موتورسواران صعود کرد. پس از هرمونن آدرین شارییر و لازارینی مکانهای بعدی رده بندی را در اختیار دارند. رقابتهای سوپرموتوی قهرمانی جهان برخلاف مسابقات ام ایکس وان موتوکراس با موتور کراس ولی در پیستهای آسفالته برگزار میشود.

XS
SM
MD
LG