لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

یک سازمان اسپانیایی قایق حامل ۱۱۷ پناهجو را در دریای مدیترانه نجات داد


سازمان اسپانیایی «آغوش باز» پس از ساعتها جستجو یک قایق ناامن را از گذرگاه خطرناک دریای مدیترانه نجات داد
سازمان اسپانیایی «آغوش باز» پس از ساعتها جستجو یک قایق ناامن را از گذرگاه خطرناک دریای مدیترانه نجات داد

سازمان خیریه اسپانیایی «اوپن آرمز» یا «آغوش باز» اعلام کرد که ۱۱۷ مهاجر را که از گذرگاه خطرناک دریای مدیترانه با یک قایق چوبی ناامن از لیبی حرکت می‌کردند نجات داده است.

هفته گذشته، غرق شدن یک قایق ماهیگیری در سواحل یونان باعث کشته شدن حداقل ۷۸ نفر از میان صدها مسافر آن شد و بار دیگر موضوع به خطر افتادن جان هزاران مهاجری که هر ساله به علت فقر و درگیری از آفریقا و خاورمیانه می‌گریزند برجسته کرد.

خیریه «اوپن آرمز» در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۱۷ نفر از جمله ۲۵ زن و یک پسر ۳ ساله که عمدتا از اریتره، سودان و لیبی بوده‌اند پس از ساعتها جستجو نجات داده است.

سخنگوی این سازمان خیریه می‌گوید عملیات نجات در آب‌های بین المللی در ۳۰ کیلومتری سواحل لیبی پس از خروج قایق از بندر سابراتا در ساعت یک بامداد انجام شد.

این سازمان خیریه می‌گوید تمامی مسافران در حال ارزیابی پزشکی هستند ولی جزئیات بیشتری در مورد مکان انتقال آنها ارائه نداده است.

سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۲۰ هزار کشته و مفقود در دریای مدیترانه مرکزی را ثبت کرده است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اوایل ماه جاری آماری منتشر کرد که نشان می‌دهد سال گذشته نزدیک به ۳ هزار و ۸۰۰ نفر حین مهاجرت از خاورمیانه و شمال آفریقا جان خود را از دست دادند که این بالاترین رقم ثبت شده در این منطقه از سال ۲۰۱۷ است.

XS
SM
MD
LG