لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

ادامه تظاهرات در اسپانیا


ادامه تظاهرات در اسپانیا
ادامه تظاهرات در اسپانیا

تظاهرکنندگان در مادرید پایتخت اسپانیا می گویند: با وجود شکست حزب سوسیالیست در انتخابات اخیر، همچنان به تجمع خود در میدان مرکزی مادرید ادامه خواهند داد.

صدها جوان شرکت کننده در این تحصن و اعتراض های خیابانی پس از برگزاری انتخابات و رای گیری بر سر ادامه یا پایان تظاهرات اعلام کردند، تا روز پنجشنبه به اعتراض های خیابانی خود در مادرید ادامه خواهند داد. تظاهرکنندگان دیگر شهرهای اسپانیا نیز با ادامه تظاهرات تا چند روز آینده موافقت کرده اند.

اعتراض های خیابانی جوانان اسپانیایی از دو هفته پیش و در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی دولت و بیکاری فزاینده در این کشور آغاز شده است. احزاب محافظه کار در انتخابات اخیر اسپانیا با کسب ۳۸درصد آرا برنده انتخابات شدند و حزب حاکم سوسیالیست تنها توانست ۲۸درصد آرا را بدست آورد.سوسیالیست ها در این انتخابات حتی در پایگاه های سنتی خود از جمله شهرهای بارسلون و سیویل از احزاب محافظه کار شکست خوردند.

نخست وزیر اسپانیا پس از اعلام نتایج انتخابات اعلام کرد این آرا بیانگر ناخشنودی رای دهندگان از وضعیت اقتصادی و بیکاری ۲۱ درصدی کشور است. اما وی تصریح کرد که برنامه ای برای برگزاری انتخابات زودرس سراسری اسپانیا ندارد. نخست وزیر اسپانیا بار دیگر وعده داد که اصلاحات اقتصادی برای ایجاد بازار کار بیشتر در اسپانیا به اجرا گذاشته شود.

XS
SM
MD
LG