لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۷

اعتصاب معلمان در اسپانیا


اعتصاب معلمان در اسپانیا
اعتصاب معلمان در اسپانیا

هزاران آموزگار مدارس دولتی در مادرید پایتخت اسپانیا روز سه شنبه در اعتراض به کاهش بودجه آموزشی و نیرو دست به اعتصاب زدند. این در حالی است که دولت سعی دارد به وضعیت مالی کشور سر و سامان دهد.

انتظار می رود اعتصاب ها دست کم دو روز طول بکشد و دست کم بر ۳۰۰ مدرسه تاثیر گذارد. معلمان در سراسر کشور نیز قصد دارند علیه کاهش بودجه دست از کار کشیده و یا اعتراض کنند.

اعتراض آنان بر این اساس است که کاهش بودجه نباید شامل آموزش و پرورش باشد. اتحادیه ها می گویند افزایش شمار ساعات تدریس برای آموزگاران به پایین آمدن کیفیت آموزشی منجر خواهد شد. معلمان زمان کمتری جهت آماده شدن برای کلاس ها و ملاقات با دانش آموزان خواهند داشت و موظف خواهند بود دروسی را که چیزی از آنها نمی دانند تدریس کنند.

معلمان در حالی که می پذیرند اسپانیا باید برای پرهیز از توسل به نجات مالی بین المللی گام هایی جهت کاهش کسری بودجه بردارد، می گویند آموزش نباید شامل کاهش شود تا به آماده ساختن کشور برای آینده کمک کند.

اسپانیایی هایی که از وضعیت ناهنجار اقتصادی کشور به خشم آمده اند، از ماه مه منظما اعتراضاتی ترتیب داده اند. اسپانیا یکی از بالاترین نرخ های بیکاری و بدهی های عمومی را در ۱۷ کشور منطقه یورو دارد.

XS
SM
MD
LG