لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۳

اسپانیا به بخشی از نیروی کار آن کشور اجازه می‌دهد فعالیت شغلی خود را از سر بگیرند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - اسپانیا روز دوشنبه با کاهش محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با گسترش ویروس کرونا به کارگران بخش های تولیدی و عمرانی اجازه داد به محل کار خود برگردند.

شرکت ها موظف هستند، با توجه به ادامه تهدید ناشی از شیوع این ویروس، تجهیزات حفاظتی در اختیار کارکنان‌شان بگذارند و اطمینان حاصل کنند آنها فاصله دو متری از یکدیگر را رعایت می‌کنند.

اسپانیا با بیش از ۱۶۵ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۷ هزار مورد مرگ ناشی از «کووید۱۹» یکی از آسیب‌دیده‌ترین کشورهای جهان در همه‌گیری ویروس کرونا است.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، یکشنبه گفت این بیماری همه گیر نه تنها تهدیدی برای سلامت افراد، بلکه خطری به لحاظ اقتصادی و اجتماعی است. وی گفت: «از این رو، واکنش ما باید آمیخته‌ای از جلوگیری از سرایت - که امکان احیای نظام درمانی را فراهم می‌کند - و همزمان ممانعت از فلج شدن و سقوط اقتصاد باشد.»

تمام دولت های جهان با چالش دست‌یابی به یک توازن میان ادامه قرنطینه و زمان بازگرداندن مردم به محیط‌های کار روبرو هستند.

چونگ سیه کیون، نخست وزیر کره جنوبی، دوشنبه گفت که مقامات آن کشور در حال بررسی دستورالعمل تازه بالقوه ای هستند که ضمن حفظ مقررات فاصله‌گیری اجتماعی امکان از سر گرفتن بعضی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را فراهم کند.

دولت کره جنوبی روز دوشنبه از ۲۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیمارهای عفونی در ایالات متحده، می‌گوید بعضی از تدابیر محدود کننده در آمریکا ممکن است در ماه میلادی آینده برداشته شود.

در ایالات متحده (تا زمان انتشار این مطلب) نزدیک به ۵۶۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG