لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

بوسه «مسی» و «رونالدو» در ایستگاه اتوبوس


همزمان با برگزاری مسابقه حساس تیم های بارسلونا و رئال مادرید در اسپانیا که به «ال کلاسیکو» معروف است، نمایش پوستری در یکی از ایستگاههای اتوبوس شهر بارسلون بازتاب زیادی در رسانه های خبری داشت.

در این پوستر «لئونل مسی» و «کریستیانو رونالدو» ستاره های تیمهای بارسلونا و رئال مادرید یکدیگر را در آغوش گرفته اند و می بوسند.

این اثر توسط «سالواتور» هنرمند ایتالیایی ساکن شهر بارسلون خلق شده وعنوانش هست love is blind یا «عشق کورِ»، او در این پوستر دو رقیب سرسخت و بازیکنانی که علاقه زیادی هم به یکدیگر ندارند، در حال بوسیدن کشیده است.

تیمهای بارسلونا و رئال مادرید رقبای سنتی در فوتبال اسپانیا هستند و بازی های آنها به دلایل سیاسی، فرهنگی و تاریخی از حساسیت زیادی در آن کشور برخوردار است.

در سالهای اخیر رقابت لئونل مسی و کریستیانو رونالدو بهترین فوتبالیست های جهان که عضو این باشگاهها هستند، به حساسیت این برخورد سنتی افزوده است.

سالواتور در این اثر با استفاده از قدرت عشق، تلاش کرده پیام آور دوستی و رفاقت میان بازیکنان دو تیم و طرفداران دو آشته بارسلونا و رئال مادرید باشد.

در روزهای اخیر بسیاری از اهالی محل و توریستهای حاضر در بارسلونا، با مراجعه به این ایستگاه اتوبوس، با این پوستر عکس یادگاری گرفته اند، بسیاری از این تصاویر عاشقانه و پراحساس در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

سالواتور فعالیت های هنری خود را بصورت جدی از دیوارنگاری در کوچه و خیابان های شهر میلان در ایتالیا شروع کرد. او در بسیاری از شهرهای اروپایی نقاشی دیواری کشیده و یکی از چهره های سرشناش این سبک هنری در این قاره است.

سالواتور در سال ۲۰۰۴ به بارسلون رفت و در حال حاضر در آن شهر زندگی می کند او که نام هنری Tvboy را برای خود برگزیده، در آثارش به سوژه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می پردازد و پوسترهای بسیاری از شخصیت های مشهور را بصورت نامتعارفی منتشر کرده است.

ال کلاسیکوی ۲۰۱۷ با برتری بارسلونا مقابل رئال مادرید به پایان رسید، مسابقه هیجان انگیزی که لئونل مسی زننده دو گل بارسلونا بود ولی کریسیتانو رونالدو موفق به گشودن دروازه حریف نشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG